Erdinç Erişmiş kimdir, Erdinç Erişmiş, 28 Kasım 1966 da Kayseri’nin talas ilçesinde dünyaya gelmiştir.İlkokula Talas’da Derviş Güneş İlkokulunda başladı Ankara’ya taşındıklarından dolayı Ankara’da Kavaklıdere İlkokulu’nda tamamladı. Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Ankara 50.Yıl Lisesi’nden mezun oldu. Peşinden Çukurova Üniversitesi Mersin Gezim İşletmeciliği bölümünü kazanarak yüksek okul eğitimini tamamladı. Lise yıllarında Ankara’dayken O.D.T.Ü. Spor Kulübünde, Mersin’de ünüvesitedeyken Çukurova Spor Kulübünde basketbol oynadı.

Erdinç Erişmiş’in , Ortaokul yıllarında başlamış olan müzik merakı 1985 yılından itibaren ustalaşmış mesleği oldu. 1992 senesinde ilk albümü “Yalnız Yıldızlar”, sonrasında Şahin Özer tarafınca Şahin Özer Müzik Yapım lisansıyla 1994 senesinde yayımlanmış İlk Gözağrım albümü hazırladı. Albümde şarkıcının daha ilkin sanatçılara şarkılarını verdiği, 1995’te Coşkun Sabah tarafınca seslendirilen “Boncuk boncuk” ile Herşeyim Senin Olsun, Gitme Kal” ve 1990 senesinde Nilüfer tarafınca seslendirilmiş olan “Her şey bitecek bigün” adlı parçaları yeni düzenlemeleriyle yer verilmiştir.

22.06.1993 tarihinde çıkarttığı “Alaturka Gitar” adlı albümü Akustik gitar ile seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla dolu.

Meşhur besteci ve yorumcu Kayahan’ın yeğeni olan Erdinç Erişmiş, prodüktör Şahin Özer tarafınca “Şahin Özer Müzik Yapım A.Ş.” nin Türk müzik piyasasına kazandırdığı müzisyenlerdendir.

1985 yılından itibaren beste ve söz yazarlığı çalışmalarının yanı sıra sahne çal 2003-2005 yılları aralığında İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir orkestrasında solist olarak vazife aldı.

Erdinç Erişmiş Akustik gitar, bağlama ve klavye çalabiliyor.

Erdinç Erişmiş; 25 Ağustos 2000 tarihinde Kuşadası “Adakule” Otel’de İzmirli Ebru Tuncer’le evliliğe ilk adımını attı.

Albümleri :
Yalnız Yıldızlar (1992)
Alaturka Gitar (1993)
İlk Gözağrım (1994)
Vakit (2001)

Erdinç Erişmiş kimdir

    besteci, Müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE