Ana Sayfa / fotoğrafçı / Erol Atar kimdir

Erol Atar kimdir

Erol Atar kimdir, Türkiye’de birçok ünlünün fotoğraflarını çekmiş fotoğrafçıdır.

Erol Atar, 1954 senesinde Ankara‘da doğmuşture büyük çarşının bitişiğinde bir apartmanın minik bir dairesinde fotoğrafçılık yapmaktaydı. Kendinden iki yaş minik bir kız kardeşi var.

Erol Atar, babası nüzul olunca 1973 senesinde ODTÜ‘deki eğitimini yarım bırakıp baba mesleği fotoğrafçılığa başladı. Ankara’da babasının yanında fotoğrafçılığı öğrendi. Bir süre Ankara Sanat Tiyatrosu‘nda kulis fotoğrafları çekti. Geceleri gazino ve kulüpleri dolaşır, oralarda çalışan artist ve sanatçıların fotoğraflarını çekerdi. Makyajla, giysiyle, saç perukla verdirdiği pozlarla çladı. Parlak zeka Müren o yıllarda Ankara‘ya gelir Köşk gazinosunda Program yapardı. Erol Atar‘a bir kez poz verdikten sonrasında sürekli onun müşterisi oldu.

Erol Atar, 1980 yılından sonrasında İstanbul‘a gitti. Elmadağ Pangaltı taraflarında bir stüdyo kurdu. Parlak zeka Müren‘in fotoğrafçısı olarak dikkati çekmişti. Sırasıyla Mankenler, Film artisti olmak isteyenler, fotomodeller hepimiz ona fotoğraf çektirebilmek için sıraya girmişler buluşma almak zorunda kalmışlardır.

1983 yılı seçimlerinden sonrasında Turgut Özal kendisine fotoğraf çektirince, Sırasıyla tüm siyasiler, liderler milletvekili adayları için olmazsa olmaz bir fotoğrafçı oldu.

Erol Atar hem de Adam akıllı, Playmen benzer biçimde çeşitli erotik dergiler içinde çalışmıştır.

2000 senesinde fotoğrafçılığı bıraktı ve İstanbul‘u terk edip İzmir‘e yerleşmiştir.

Erol Atar kimdir

    Fotoğrafçı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özlem Sezgin kimdir

Özlem Sezgin kimdir, Ütopya yarışmacısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno