Ana Sayfa / Pop Şarkıcısı / Erol Köse kimdir

Erol Köse kimdir

Erol Köse kimdir, Erol Köse, 1965 de Elazığ’da, Elazığ’lı Abdülkadir ve Zülfi çiftinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Babası emekli astsubaydır. 6 yaşlarında Ankaraya geldi ve sobalı bir evde iki ablasıyla birlikte büyüyen Erol Köse, İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Türkiye ikincisi olarak girmiş olduğu Hacettepe üniversitesi Tıp fakültesi Mezunudur. Göz doktoru olduktan sonrasında İstanbul’a yerleşmiştir. Haydarpaşa Devlet Hastanesi ve Kartal Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 1995’te doktorluğu bıraktı.

Tıp Fakültesi’nde okurken tesadüfen müzik sektörüne girdi. Bir arkadaşıyla “Amerikan Kültür” derneğinde dans kursuna başladı. Burada, TRTden Erşan Başbuğ‘la tanıştılar. Başbuğ, kendisine “Sen Şarlo’ya benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle.” demesiyle hobi olarak şov hayatına girdi. Böylece, ortaya Güldürü Dans Üçlüsü çıktı. 1985′de “Güldürü Dans Üçlüsü”nü kurdular.

Türkiye’de tek kanallı dönemde TRT’de Güldürü Dans Üçlüsü isminde, çeşitli şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ilave ederek, danslarıyla beraber bir sahne şovuna dönüştüren komedi-dans grubu yayınlanmaktaydı. Güldürü Dans Üçlüsü grup üyeleri, Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya‘ dır. Grup popüler oldu. İstanbul gazinocuları ilgi gösterdi. İstanbul Maksim gazinosunda sahneye çıktılar.
İzmir fuarda gazinolara çıktılar.

“Güldürü Dans Üçlüsü”nde olmak, prodüktörlüğünde onun için büyük okul oldu. Sekiz senelik grup kariyeri var bu sayede sahnede pişti. Erol Köse, grubun dağılmasıyla “Erol Köse Prodüksiyon” şirketini kurarak ilk olarak mahalle arkadaşı “Deniz Arcak”a 1993 de“Nerde?” Adlı albümü yapmış oldu. Sonrasında devamı geldi. Arkasından Tarkan‘a albüm yapmış oldu. Bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel, Hande Yener, Gülşen, Mustafa Sandal benzer biçimde grup ve şarkıcıların ilk albümleri yapmış oldu. Müzik sektörüne bir süre ara verdi ve 2010’da yapımcılığa yeniden döndü.

1996′da müzisyen Yeşim Salkım vasıtasıyla Cem Uzan ve Hakan Uzan‘la tanıştı. Hakan Uzan’la müzik şirketinde Erol Köse, %51 payla ortak oldu. Uzan’larla beraber Rumeli konserlerini hayata geçirmeye başladı. 1,5 yıl Uzan’larla ortaklık yapmış oldu.

Genç Partiden milletvekili talibi olmuş sadece kazanamamıştır. Erol Köse, bir kere topuğundan, bir kere de 2 kurşunla bacağından olmak suretiyle iki kere vurulmuştur.

Hakkında ,türkücü Burçin Coşkun’a cep telefonuyla cinsel tacizde bulunmuş olduğu iddiasıyla 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştır. Cinsel rahatsız etme suçunu işlediği iddiasıyla 525 gün hapis cezasına çarptıran ve bu cezayı 52 bin 500 YTL adli para cezasına çeviren Bakırköy 6. Barış Ceza Mahkemesi, verilen cezadan indirim yapmadı.

Can Tanrıyar‘ın “Uçan Kuş”adlı magazin programında magazin yorumculuğu yapmış oldu.

Twitter hayatına girişi de fazlaca süratli ve fırtınalarla dolu olmuştur. Twitter üstünden ünlülere ağır hakaretler yağdırmakta, suçlamalarla sanatçıları baskı altına almaktadır.

Erol Köse, müzisyen Gülşen ile 2005 senesinde boşadı. İlk eşinden 1994 doğumlu bir kızı vardır.

Erol Köse kimdir

    Pop Şarkıcısı, Prodüktör

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Elena Paparizu kimdir

Elena Paparizu kimdir, Kasım 2016 ayından itibaren Acun Ilıcalı‘nın yeni projesi, Yunanistan televizyonlarından Skai TV‘de yayınlanan ‘O Ses Yunanistan‘ ses yarışmasında jüri üyeliği yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno