Ana Sayfa / Asker / Eşek Sudan Gelinceye Kadar Dövme Hikayesi

Eşek Sudan Gelinceye Kadar Dövme Hikayesi

eşek sudanBalkan Harbi sıralarında Cephedeki bir Askeri beraber Su ihtiyacını her bölüğün Saka Neferleri temin ederdi. O zamanlar, Mekkare Katırlarından başka adına Karanfil Kolu denilen, Merkepli nakliye kolları da vardı. Her Bölüğe de bir Merkep tahsis edilmiş. Saka neferleri bu Eşeklere yükledikleri Fıçılarla, Ordugâha otuz dakika uzaklıktaki bir Pınardan su Taşırlarmış. Bölüklerden birisinin Saka neferi oldukca Saf ve Tembel imiş. Bigün Pınar başlangıcında yatmış, uyumuş. Eşek de Çimenler üstünde Otlarken uzaklara gitmiş. Uyandığı vakit Akşam olmak suretiyle imiş. Merkebi aramış, bulamamış. Koşarak Bölüğe gelmiş. Susuzluktan kıvranan bölüğün Çavuş ve Onbaşıları sakayı yakaladıkları şeklinde, Bölük kumandanı Alaylı Yüzbaşının karşısına çıkarmışlar. Oldukça Sert ve Aksi bir adam olan Yüzbaşı Saka neferini sorguya çekmiş. Neticede Uyuduğunu ve Eşeğini kaçırdığını öğrenince, derhal Etrafa Atlılar çıkarıp Eşeği aratmaya göndermiş. Sakayı da Çadırın direğine Bağlayıp başlamış dayak atmaya. Can Acısı ile Avaz Avaz Bağıran Saka:
-Aman Yüzbaşım, ölüyorum, bir Daha uyumayacağım. Artık dövme! diye yalvardıkça,
Yüzbaşı:
-Acil etme, daha Eşek bulunamadı. Eşek Sudan gelinceye kadar Dayak yiyeceksin ki tekrar Eşeğine Haiz olup, Muharebe yerinde, Vazife başlangıcında Uyumayacaksın… demiş.

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Denizcinin Hikayesi

Denizcinin Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno