Ana Sayfa / çete / Etekleri Zil Çalıyor Hikayesi

Etekleri Zil Çalıyor Hikayesi

Bir zamanlar Anadolu’da her insanın sevip saygı etmiş olduğu güler yüzlü, tatlı dilli bir Şeyh yaşarmış.
Şeyhin, Pabuçlarının Sivri ucunda ve Cüppesinin Eteklerinde yüzlerce Kuzu çıngırağı bulunurmuş.
Şeyhin uzaktan gelişi bu çıngırakların çıkarttığı sesten anlaşılırmış.
Şeyhe bu çıngırakları niçin taktığını sorulduğunda;– Yürürken yerdeki karıncaları ürkütüp çiğnenerek ölmelerine engel olmak için, diye yanıt vermiş.
Bigün fazlaca tehlikeli bir Hırsız çetesi, kendilerini yakalamaya çalışan Güvenlik Güçlerinden saklanıyormuş. Çıngıraklı Şeyh de oradan geçiyormuş. Azılı Hırsızlar Çıngırak sesini duyunca ortaya çıkmış ve kaçmaya çalışırken yakalanmışlar.
Azılı bir Çetenin yakalanmasına sebep olan Çıngıraklı Şeyhi halk luğundan kucaklayıp havaya kaldırırken, Şeyhin Eteklerindeki Çıngıraklar, daha çok ses çıkarmış, adeta Zil Çalmış.
Halk da bu Çıkan Sesten fazlaca Mutlu olmuş.
Bu vakadan sonrasında O yerin halkı, Bir şeye fazlaca Sevinip Mutlu olanları görünce;
“Ne O Eteklerin Zil Çalıyor” demeye başlamış.

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Müzik Notaların Anlamı ve Çıkış Hikayesi

Pisagorun Müziğin içindeki Matematiği bir Demirci dükkanının önünden geçerken keşfettiği Rivayet edilir. Demirci ustasının demir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno