Ana Sayfa / Facebook durum güncellemeleri otomatik olarak arkadaşlar olacak! / Facebook durum güncellemeleri otomatik olarak arkadaşlar olacak!

Facebook durum güncellemeleri otomatik olarak arkadaşlar olacak!

Bundan ilkin Facebook’ta duvarınızda herhangi bir içerik paylaştığınız süre bunu otomatik olarak Facebook hesabı olan hepimiz görebiliyordu. Bundan dolayı varsayılan olarak “Her insana Açık” seçiliyordu. Fakat Facebook’a gelen bir yenilik (daha doğrusu bir güncelleme) yardımıyla artık yaptığınız paylaşımlar yalnızca arkadaşlar tarafınca görülecek şundan dolayı Her insana Açık yerine “Arkadaşlar” varsayılan olarak seçili olacak. İşte haberin ayrıntıları…

Toplumsal medya devi Facebook, mevcut gizlilik ayarlarıyla ilgili bazı değişimler yaptığını duyurdu. Geçmişte durum güncellemeleri “her insana açık” olarak paylaşılırken bu değişim yardımıyla artık “arkadaşlar” olarak otomatik bir halde paylaşılacak. Mesela Facebook‘ta yeni katılan ve ilk kez durum güncellemesi meydana getiren birisi, kendisi gizlilik ayarlarını değiştirmediyse paylaşımını bir tek arkadaşları görebilecek..

Face 1
Mevcut kullancılar ise durum güncellemeleri paylaşılırken artık bir uyarıyla karşılaşacaklar. Durum güncellemesini yazan şahıs, tam yayınlayacakken “Gizlilik Kontrolü” ibaresiyle karşılaşacak ve bu sayede kimlerle paylaşıp paylaşmak istemediğine en başından karar verebilecek.

Face 2

Toplumsal ağ, mevzuyla ilgili olarak mobilde de değişimler yapmış durumda. Daha ilkin ekranın sağ alt köşesinde farkedilmesi pek kolay olmayan paylaşım tercihi butonu, yeni tasarım yardımıyla güncelleme kutusunun üst kısmına taşınıyor.

Face 3

Bu gelişmelerin yanı sıra uygulama izinlerine anonymous giriş yapma hususi durumunu hayata geçiren ve uygulama denetim panelini baştan tasarlayan Facebook, bu değişimlerle beraber gizlilik tercihlerini kullanıcılar için daha görünür kılıyor. Netice olarak Facebook, “Her insana Açık” paylaşım zorlamasında geri adım atmış oluyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno