Ana Sayfa / Facebook Profil Banner uygulaması / Facebook Profil Banner uygulaması

Facebook Profil Banner uygulaması

Facebook, yakın zamanda profillerimize zaman tüneli özelliğini ekleyecek olsa da bugün hala profil sayfalarında banner’lar bulunuyor. İşte profil banner’larınızı şenlendirecek uygulamalar.

Facebook kullanıcıları için her geçen gün yeni uygulamalar geliyor.Bunlardan biri de Facebook Profil Banner uygulaması. Bu uygulama sayesinde profil sayfanız daha güzel ve şaşalı gözüküyor. İster o anlık duygunuzu, favori sporcunuz, sevdiğiniz süper kahramanı, yazıları, ifadeleri anımsatan banner’ları profil sayfanızda gösterebilir, isterseniz de kendi bilgisayarınızdaki resmi profil bannerı yapabilirsiniz.

http://www.my-banners.com
Bu adres tam olarak Facebook Profil Banner uygulamasına özel bir site. Anasayfa’da profilinize koyabileceğiniz bannerlar bulunurken yandaki kategoriyi kullanarak istediğiniz tarzda banner’ı da bulabiliyoruz. Ek olarak sitede bulunan banner sihirbazını kullanarak istediğiniz basit banner’ı tasarlayabiliyor, profil sayfanızda yayınlayabiliyorsunuz.

Beğendiğiniz herhangi bir bannerın üzerine tıklayarak açılan sayfadan “Upload banner to facebook” linkine tıklayın. Ardından uygulama izin isteyecek. Onay verdikten sonra profil bannerı sayfanızda yayınlanmış olacak.

Sihirbazı kullanarak kendi banner’ınızı oluşturmak isterseniz;

Orta kısımda bulunan banner’a tıklayarak açılan sayfadan istediğiniz gibi arkaplanı değiştirebilir, istediğiniz ifadeyi kullanabilir, istediğiniz resmi ekleyebilirsiniz. Son olarak alta bulunan “Click ONCE to upload to Facebook” linkine tıklayarak profil sayfanızda banner’ınızı yayınlayabilirsiniz.

http://apps.facebook.com/prbanner
Bu Profil Banner uygulaması tamamıyla facebook apps linki üzerinden yapılıyor. Uygulama linkine girerek açılan sayfanın ilk olarak iznini onaylıyoruz.

Bu uygulama sayesinde ister bizlere sunulan bannerlardan beğendiğimizi seçebiliyoruz ya da bilgisayarımızda bulunan resmi, profilimizde banner yapabiliyoruz. Uygulama arşivinden banner seçmek için sayfanın üst kısmında bulunan “Create Profile Banner” linkine tıklıyoruz. Açılan sayfadan beğendiğimiz bannera tıklıyoruz. Bir süre bekledikten sonra profilimizde bannerımız yayınlanıyor.

Eğer kendi bilgisayarımızda bulunan favori resmimizi Facebook Profil Banner olarak göstermek istiyorsak; uygulama sayfasının üst kısmında bulunan “Upload Own Image” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Dosya seç” butonuna tıklayarak bilgisayarımızdaki resmi seçin. Ardından hemen yanda bulunan “Upload Image” butonuna tıklayarak seçtiğimiz resmin yüklenmesini bekleyin. Şimdi “Select the image area as the banner” kısmından bannerımızın son ayarlarını yapın. Son olarak “Create Banner” butonuna tıklayarak ayarladığımız banner, profil sayfamızda gösteriliyor.

http://www.fbanners.com
Facebook Profil Banner uygulamasına özel site olan ve kullanımı oldukça basit bir Facebook uygulaması. Banner kategorisi oldukça bol olan bu sitede beğendiğimiz hazır bannerları kolayca profilimizde gösterebiliyoruz.

Seçtiğimiz profil bannerının üzerine tıklayarak açılan yeni sayfadan “Upload banner to Facebook” linkine tıklayın. Bizden izin isteyecek. Onayımızın ardından kısa bir yüklemeden sonra Facebook profil sayfamızda yeni bannerımız yayınlanmış olacak.

Yazan: Burak İslam Poryaz

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno