Ana Sayfa / Facebook ve Twitter’da müşteri çekme yöntemleri ve satış yapma yolları / Facebook ve Twitter’da müşteri çekme yöntemleri ve satış yapma yolları

Facebook ve Twitter’da müşteri çekme yöntemleri ve satış yapma yolları

İster satış icra eden bir küçük yada büyük şirket olun, ister ufak çaplı bir işletme olan bu devirde toplumsal medyada iyi mi müşteri çekeceğinizi bilmeden ayakta durmanız birazcık zor görünüyor. Fakat bu işi kafanızda derhal büyütmeye asla gerek yok. Aslına bakarsak durum düşündüğünüz kadar zor ve karmaşık bir vaka değil. Burada sizlere bahsettiğimiz yöntemlerden bir yada birkaçını uygulayarak oldukca kolay bir halde çabucak Facebook’tan yada Twitter’dan yeni müşteriler kazanabileceksiniz…

Sosyal 2

1) Toplumsal Medya Butonlarını Kullanın

İlk adım web siteniz yardımıyla müşterilerinizle etkileşime girmek böylece haiz olduğunuz içerikleri toplumsal medya butonları ile yerleştirebilirsiniz. Bu da ziyaretçilerinize beğendikleri içerikleri dostlarıyla paylaşma imkanı verirken, onları sizin toplumsal medya hesaplarınızı seyretme mevzusunda teşvik eder.

2) Benzersiz İçerik Kullanın

Eğer kullandığınız içerik varlıklı değilse toplumsal medya alanında tutunmanız pek mümkün değil. Değişik hikayeler kullanarak şirketinizin değişik bir tarafını izah edebilir ya da değişik fikirleri kombine edebilirsiniz. Kullandığınız benzersiz içeriklerin fark yarattığını siz de görmüş olacaksınız.

3) Başlıklar Mühim

Her insanın görmüş olduğu ilk şey kullandığınız başlıklardır. Güzel seçilmiş bir başlık insanların ilgisini çeker ve paylaşımlarınızın daha oldukca tıklamasını sağlar.

4) Toplumsal Medya Platformlarını Tanıyın

Toplumsal medyada kendinizi tek bir platformla sınırlamak zorunda değilsiniz. Yalnız yaptığınız işle en iyi uyuşan toplumsal medya platformunu seçmeniz gerekiyor. FacebookTwitterPinterestInstagram şeklinde toplumsal medya sitelerinin hepsi değişik avantajlar ve değişik müşteri tiplerini içeriyor. Bu yüzden hangi platformda daha iyi paylaşım yapabileceğinize karar verip oraya yönelmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

5) Görselliğe Ehemmiyet Verin

Toplumsal medyada müşterilerin ilgisini en oldukca görsel içerikler çeker. Bu içerik gülünç bir Youtube videosu ya da bir aydınlatıcı Slideshare sunumu olabilir. Neyi seçerseniz seçin amacınız bir kişinin dikkatini ilk bakışta çekmek olmalı.

6) İpuçları ve Tavsiyeler

İnsanlar birilerine yardım etmek için araştırma yapmaktan hoşlanırlar. Bu yüzden ipuçları ve tavsiyeler oldukca etkili olabilir. Eğer müşterilerin fikirlerine ehemmiyet verip onlardan yardım isterseniz, insanoğlu profilinizi daha çok ziyaret etmeye başlarlar.

7) Yarışmalar Düzenleyin

Toplumsal mecralarda düzenlenen yarışmalar ve çekilişler insanları çekmekte fazlasıyla etkili olabiliyor. Yarışmalarınızın oldukca detay içermesine gerek yok insanların paylaşımları yalnız beğenerek katılacağı yarışmalar bile yapabilirsiniz. Ya da bazı sorular sorarak da rekabeti artırabilirsiniz. Yarışma hem insanoğlu için keyifli olacak hem de ucunda kazanılacak hediyeler olduğundan dolayı rağbet görecektir.

8) Yorumlara Yanıt Verin

Müşterileriniz paylaşımlara yorum yaptıysa onlara yanıt verin. Eğer süratli ve zamanında yanıt verirseniz bu, müşterilerinizin boş yere süre harcamadıklarını düşünmelerini sağlar. Ek olarak başkalarından gelecek yorumlar diğerlerini teşvik edebilir.

9) Sorular Mesele

Sual sormak bir şirket için  çeşitli insanların görüşlerini almanın direkt yoludur. Hatta insanların bir mevzu hakkında ne hissettiklerini de bu yolla öğrenebilirsiniz. Bu stratejiler müşterilerinizi anlamanıza ve hatta gelecekte uygulayabileceğiniz yeni iş fikirleri bulmanıza destek olabilir.

Tüm bu taktikler toplumsal medya üstünden müşteri kazanmanızın uygulanabilir yollarındandır. En iyi etkiyi elde edebilmek için tüm bu stratejileri birleştirmelisiniz. Müşterileriniz içinde bir topluluk duygusu geliştirerek onlar üstünde daha büyük bir tesir bırakabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno