Ana Sayfa / proje yöneticisi / Faruk Bayhan kimdir

Faruk Bayhan kimdir

Faruk Bayhan kimdir, O, ekranlarda görünen bir şöhret olmasa da tv dünyasının görünmeyen starıdır.

Ömer Faruk Bayhan, 1945 senesinde Sivas‘ta dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Kısmı’nden mezun oldu. 1970’te TRT‘de Dış Kaynaklar Film şefi olarak mesleğe başladı. TRT’de Film İşleri Kısmı müdürlüğü, Dış Kaynaklar Şube müdürlüğü görevlerinde bulunan Bayhan 1989 senesinde Ulusal Radyo ve Tv’da (URT) program koordinatörlüğü yapmış oldu. Sonrasında 1972 senesinde AKS Haber Ajansı’na geçerek yazı işleri servisini yönetti.

1991senesinde Show TV‘nin kuruluşunda vazife aldı ve Show TV’de program direktör yardımcısı olan Faruk Bayhan, 1994’te aynı kanalın genel gösterim yönetmenliğine geldi.

1996’dan sonrasında Kanal D’ye geçerek, Kanal D genel gösterim yönetmenliği yapmış oldu. Kanal D’den ayrılıp Yıldız televizyonuna geçti. 2001-2003 yılları aralığında Yıldız TV’nin genel müdürü ve gösterim yönetmeni olarak çalıştı.

TÜSİAD yönetim kurulunda vazife yapmış oldu.

Yıldız’dan ayrıldıktan sonrasında Zafer Mutlu, Kurtuluş Muhtar, Türker İnanoğlu ve Vahit Alpata‘yla beraber kanal oluşturmak için yeni oluşan Vizyon TV projesinde yer aldı. Vizyon TV yayına başlayamadan kapanmış oldu.

NTV’de de çalıştı. Eski Kanal E, yeni CNBC-e’deki güldürü dizileri ve filmler onun yardımıyla çokça seyredilir oldu. Show TV’deyken “Sıcağı Sıcağı’na”, “Yangın Var” şeklinde programlar yapmış oldu.

Faruk Bayhan, Yıldız’da Genel Müdürlük yaptıktan sonrasında 2004 senesinde Med Yapım’a geçmişti. Bir yılı aşkın bir zamandır Med Yapım’da “Projeler Koordinatörü” olarak vazife icra eden Bayhan, bu süre içinde Sahra ve Ağa Kızı şeklinde fazlaca izlenen dizilere imza attı. 2005 yılının ekim ayında Med Yapım’dan ayrıldı.

2007 senesinde Kanal 1’de genel müdürlük görevinde bulunmuş oldu.

2012 yılının Ağustos ayında Faruk Bayhan, Yiğit Şardan ve Fatih Aksoy “MF Yapım” ismiyle şirket kurarak ortak oldular.
TÜRVAK Beyazperde-Tv Hususi Eğitim Merkezi’nin Yapım, Yönetim Kısmı’nde uzman eğitmen olarak sektöre nitelikli elemanlar yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

Faruk Bayhan 3 kere evlilik yapmıştır.

İngilizce bilen Faruk Bayhan,2000 yılından beri Ayşe Hanım ile evli ve 3 anneden birer tane olmak suretiyle 3 evladı vardır. Oğlu bir İnternet şirketi genel müdürü, Asena (d.1972) adlı kızı (anası Semra) ABD’da beyaz perde yönetmeni eğitimi aldı. En küçüğü de daha nasıl biteceği belli değil.

Faruk Bayhan kimdir

    Proje Yöneticisi, Yönetici

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Seren Yüce kimdir

Seren Yüce kimdir, Seren Yüce, 1975 yılında istanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Arkeloji bölümünden mezun oldu. Gençliğinde yönetmen David Lynch‘in “Wild at Heart” (“Vahşi Duygular”) filmini seyrettiğinde sinemacı olmayı kafasına koymuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno