Ana Sayfa / manken / Fatih Ürek kimdir

Fatih Ürek kimdir

Fatih Ürek kimdir, Fatih Ürek, 3 Nisan 1966 tarihinde Erzurum‘da dünyaya gelmiştir.

Sevgi, Selvi, Nurgül isminde 3 ablası olan Fatih Ürek bir yaşlarındayken, Erzurum‘da bir sucuk fabrikasında kasaplık meydana getiren, aslen Malatya‘lı olan babası Şerafettin Ürek’in Bursa‘ya taşınması ile orada büyüdü. Anası Seher Hanımdır. İlkokulu Bursa’da okudu. Babası çalışmak için İstanbul‘a gitti. Babası altı ayda bir eve geliyordu bu yüzden onu anası büyüttü. Orta birde beklemeye kalır: ‘‘O yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran ekibine girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Sonrasında haksızlık yapıldığını düşündüğü için işten çıktı. Bu zamanda; züccaciyecide, mobilyacıda çalıştı, kuş sattı.

Ablasıyla bigün; Taylan Gazinosu’na yemea şarkı söyle diye ısrar ettiler, beğenilince peşinden İş teklif ettiler. Böylece sahneye adım atmış oldu. Ayrıca züccaciyecide çalışmaya devam ederek bir hoca tutup şarkı çalışmaya başladı.

Gençliğinde ses sanatçısı olmaya karar verdikten sonrasında Bursa’da Taylan Gazinosunda çalışmaya başladı, ondan sonra da 1989 senesinde İstanbul’a taşındı. Ilkin Şişli’de oturdu, sonrasında para kazanmaya başladıkça semt değiştirdi, ilkin Etiler’e, oradan Tarabya ve Sarıyer’e taşındı.

1993 senesinde çıkardığı Yaktı Yaktı albümüyle, Times Dergisinin düzenlemiş olduğu ankette “Best Album Cover Of All Time” ödülünü kazanmıştır.

Fatih Ürek, köfte dudaklarıyla çizgi film kahramanı Fred Çakmaştaş’a benzetilmektedir. Parıltılı pantolon, Transparan gömlek, Yılan dansı ve “Hadi Hadi” şarkısıyla gülen suratı hafızalara kazınmıştır.

Fatih Ürek’e ilk kere Mehmet Ali Erbil ‘‘top” diyerek aklı sıra komiklik ile karışık aşağılamıştır. Sadece Fatih Ürek, bu tip saldırılara yanıt vermemektedir.

Bodrum’da cafe açan Fatih Ürek, İstanbul Astoria’da ikamet etmektedir.

Filmleri :
2008 – Şeytanın Pabucu
2004 – Neredesin Firuze

Albümleri :
1993 – Yaktı Yaktı
1995 – Sen İki Gözümsün
2008 – Sus
2009 – Hala Hala
2010 – Alırım aklını
2011 – Hayde
2012 – 300 – 500
2013 – Bak Güzele

Fatih Ürek kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Gizem Ay kimdir

Gizem Ay kimdir, “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışmacısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno