Ana Sayfa / bakan / Fatma Betül Sayan Kaya kimdir

Fatma Betül Sayan Kaya kimdir

Fatma Betül Sayan Kaya kimdir, 24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet’te Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanı olarak göreve getirildi.

Fatma Betül Sayan Kaya, 1981 senesinde İstanbul, Fatih’te hukukçu bir ailenin 3. evladı olarak dünyaya gelmiştir. Anası Hatice Sayan’dır.

İlkokulu Fatih İlkokulu’nda okuduktan sonrasında Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde burslu olarak okudu.

İş hayatına Satürn Mühendislik’te dı. Ablası olan Ayşe Hilal Sayan Koytak şuan Aile Bakanlığında Müsteşar yardımcısı olarak vazife yapıyor.

Abisi Dr. Ömer Fatih Sayan (d.1977) Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanı olarak vazife yapıyor.

New York Üniversitesi‘nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi’nden doktora bursu kazanmıştır, meme kanserinin termal görüntülenmesi üstüne emekler yapmış oldu.

2009 senesinde Türkiye’ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘ni kazanarak Tıp Eğitimine başladı.

Politika hayatına atılarak 2009 yılındaki 5.Olağan Kurultay ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Toplumsal Medya Yapılanmasını kurdu. İstanbul Kültür ve Sanat Politikaları Komisyon Başkanlığı yapmış oldu.

2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak vazife meydana getiren Fatma Betül Sayan Kaya, 2014 senesinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın İstanbul seçim ofisinde Tanıtım Medya Sorumlusu olarak vazife yapmış oldu.

5. Olağan Kurultay ile AK Parti MKYK üyeliğine seçildi. AK Parti AR-GE’den Görevli Genel Başkan Yardımcısı olarak vazife yapmış oldu.

25 Kasım 2015 tarihindeki MYK değişikliği ile AK Parti Dış İlişkilerden Görevli Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 22 Mayıs 2016 tarihindeki kongrede AK Parti tarihindeki kongreden sonrasında bu görevinden ayrıldı.

Oldukca iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Fatma Betül Sayan Kaya, Çocuk psikiyatrisi uzmanı Dr.İlyas Kaya ile 2010 senesinde evliliğe ilk adımını attı.

Ümraniye Belediye Nikah Sarayı’ndaki nikah törenine Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile beraber katılmıştı. İki evladı vardır.

1 Kasım 2015 tarihinde meydana getirilen seçimlerde 26. dönem milletvekili olarak AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun istifasının arkasından 24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a Başbakan Binali Yıldırım tarafınca sunulan yeni bakanlar sıralamasında 65. Hükümet’te Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanı olarak göreve getirildi.

Fatma Betül Sayan Kaya kimdir

    Bakan

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ekrem Pakdemirli kimdir

Ekrem Pakdemirli kimdir, Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno