Ana Sayfa / bakan / Fatma Güldemet Sarı kimdir

Fatma Güldemet Sarı kimdir

Fatma Güldemet Sarı kimdir, Çevre ve Şehircilik Bakanı

Fatma Güldemet Sarı, 1970 senesinde Malatya‘nın ilçesi Darende’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Adana Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlamış oldu.

1993 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde yüksek lisansını tamamladı.

Fatma Güldemet Sarı, 1996 – 2010 yılları aralığında İstanbul, Mersin ve Adana illerinde çeşitli projelerde mimar olarak çalıştı. Nurdağ Kireç Endüstri ve Tecim Ltd. Şti.’de şirket ortağı. Bununla beraber Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.’de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak çalışmıştır.

Fazlaca iyi derecede İngilizce bilen Fatma Güldemet Sarı, Çeşitli vakıf, dernek ve sivil cemiyet kuruluşlarına üyedir.

Etken politika hayatına 2008 senesinde AK PARTİ Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı.

2011 yılı genel seçimlerinde Adana 7. Sıra milletvekili talibi oldu. 2012 – 2014 yılları aralığında AK PARTİ Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasal ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulunmuş oldu.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Adana‘dan AK Parti Milletvekili seçilen Sarı, 1 Kasım 2015 seçimlerinde de partisinden aday gösterilerek, tekrardan milletvekili oldu.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun hazırlayıp sunmuş olduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve getirildi.

Fatma Güldemet Sarı, bekardır.

Fatma Güldemet Sarı kimdir

    Bakan, Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Hasan Ali Yücel kimdir

Hasan Ali Yücel kimdir, Cumhuriyet Dönemi’nin aydın yazarlarından olan Hasan Ali Yücel, üç dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulma aşamasında ve daha sonra kalkınma yıllarında eğitim seferberliği yürütmüştür. Birçok üniversitenin kurulumunda ve eğitim kitaplarının düzenlenmesinde büyük rol oynamış bir yazardır. Ankara Devlet Konservatuvarı’nın kurulumu, Türk Dil Kurumu’nun geliştirilmesi ve Köy Enstitüleri gibi alanlarda çalışmalara imza atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno