Ana Sayfa / “beni izleme” seçeneği / Google, “beni seyretme” seçeneği, Google’ın beni internette gizlice takip etmesini nasıl önlerim ve engellerim

Google, “beni seyretme” seçeneği, Google’ın beni internette gizlice takip etmesini nasıl önlerim ve engellerim

Kullananların bilgilerini toplamış olduğu düşünüldüğünden sık sık eleştirilen Google, “beni seyretme” seçeneğini kullanıcılara sunacağını duyurdu.

 Böylece isteyen istediği seviyede “izlenebilecek”Google, netin bir numaralı adıve Gmail, YouTube şeklinde servisleriyle milyonlarca insana ulaşıyor. Hal bu şekilde olunca kullananların “gizlilik” endişesi de had safhaya çıkıyor ve Googleher ne kadar aksini söylese de, kullanıcılar izlendiğini düşünüyor.

İşte tam bu aşamada Google, yeni bir karar alarak kullanıcılara Chrome tarayıcısı altında “beni seyretme” seçeneğini sunacağını duyurdu. Izahat Google’ın Reklam departmanındaki adı Susan Wojcicki’den geldi. “Beni seyretme” seçeneği yardımıyla kullanıcılar, bu seçeneğe tıklayarak Google’ın kendileri hakkında data toplamasının önüne geçebilecek.

Google’ın bu sonucu almasında Beyaz Saray’ın “haklar bildirgesi” teklifini açıklaması etkili oldu. Bildirge, web devlerinin çevrimiçi gizlilik korumasında kontrolü kullanıcıya daha çok vermeyi öngörüyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno