Ana Sayfa / Google kişisel bilgileri silme / Google kişisel bilgileri silme, Google’daki bilgiler nasıl silinir?

Google kişisel bilgileri silme, Google’daki bilgiler nasıl silinir?

Google daki kişisel bilgileri silmek isteyenler için müjdeli bir haberimiz var!

Eğer Google arama motoruna kendi adınızı (isim ve soy isim) yazdığınızda çıkan sonuçlarda yer edinen bilgiler yada haberlerden memnun değilseniz ve bunların tamamen silinmesini yada tümüyle kaldırılmasını istiyorsanız, Google’dan meydana getirilen yeni bir açıklamaya gore bundan sonrasında bir tek bir biçim doldurarak bunu başarabilirsiniz…

Google müjdesi bu hepinizi ilgilendiriyor

AB mahkemesi karar aldı artık Google’da yer edinen şahsınıza ilişkin istemediğiniz haber ve bilgileri kaldırtabileceksiniz.

Google’deki bilgilerinizin eskimesi, yada bazı bilgilerinizin saklanmasını istememeniz durumunda, Google’den elde edeceğiniz bir formlar ile bilgileri sildirme şansınız olacak.

AB Mahkemesi tarafınca alınan sonucu uygulamaya koyan Google, tüm AB vatandaşlarına istemedikleri bilgileri sildirme şansı tanıdı.

Google’den meydana getirilen açıklamaya gore 1 Haziran tarihinden itibaren Avrupa vatandaşları istemedikleri bilgileri Google’de bulacakları formlarda sıralama halinde yazarak silinmesini isteyebilecekler.

FORM DOLDURULACAK

Bilgilerinin silinmesini isteyenler hususi olarak belirtmemeleri durumunda bilgileri bir tek Avrupa Google’de silinecek sadece ABD ve öteki ülkelerde okunabilecek. Bilgilerinin silinmesini isteyenlerin dolduracakları formda bilgilerin hangi ülkelerde silinmesini istediklerini belirtmeleri gerekiyor.

500 MİLYON KULLANICI TALEPTE BULUNABİLİR

Google’ın, talep gelmesi durumunda Avrupa’da 500 milyon civarında İnternet kullanıcısının eski bilgilerini silmek zorunda kalacağı bunun maliyetinin de milyarlarca doları bulacağı bildirildi.

AB Komisyonu, Google’de bilgilerin saklanmasıyla ilgili ortalama 20 yıl eski yasanın şimdi 28 üye ülke için tek olacağını bildirdi. Google’nin AB kararından sonrasında yapılacak müracaat akınına karşı üst düzey yönetim çalışanları ve yansız uzmanlardan oluşan bir komisyon kurduğu ve bu komisyonun bilgilerin silinmesi mevzusuyla ilgileneceği bildirildi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno