Ana Sayfa / şarkıcı / Gülistan Okan kimdir

Gülistan Okan kimdir

Gülistan Okan kimdir, Gülistan Okan müzik kariyerindeki ilk çıkışını Selami Şahin imzalı “Kanım Kaynadı” ile 1976 senesinde yapmıştır.

Gülistan Okan, 8 Ocak 1953 tarihinde İzmir‘de dünyaya gelmiştir. Aslolan adı Gülistan Hoşkan’dır.

Gülistan Okan, müzik kariyerindeki ilk çıkışını Selami Şahin imzalı “Kanım Kaynadı” şarkısı ile 1976 senesinde yapmıştır. 1976 senesinde “Kanım Kaynadı Sana” adlı plaktaki şarkının sözlerini Meral Zeren yazmış, Selami Şahin müziğini yapmıştır.

Müzik emek harcamaları yanında azca sayıda filmimizde rol aldı. Müzik dünyasındaki ününü 1976 senesinde yapmış oldu. Gülistan Okan gazinoların aranan isimlerinden biri oldu.

Düğüm Düğüm Bağlanmışız“, “Alışmak Sevmekten Zor” şeklinde şarkılar bir tek Gülistan Okan‘ı parlatmakla kalmayıp, Türk Pop Müziğimizi temsil eden nitelikli şarkılardandır.

Gülistan Okan’ın 1982 senesinde çıkardığı “Sefalar getirdin” albümü A yüzünde 5 şarkı, B yüzünde 5 Şarkı olmak suretiyle 10 şarkı içermektedir.

İçinde “Rakkase” ve “Güllü” isminde şarkılarınınn bulunmuş olduğu 45’lik plağı ise hiçbir vakit piyasaya sürülmedi.

Gülistan Okan, Muğla‘nın Bodrum İlçesi’nde Poşet Mahallesi’ndeki Velgen Sitesi’nde yaşamaktadır.

Albümleri :
1982 – Hoşgeldin (Long play)

45’lik Plakları :
1972 – Sevgilimsin Canımsın – Öl Diyorsan Öleyim
1972 – Karşılıksız Sevenler – Bin Kez Güle Güle
1972 – Serseri – İzmir’de Kaldım
1972 – Aşkı Senden Öğrendim – Unutma Sözlerimi
1976 – Kanım Kaynadı Sana – Acıma İstemem
1976 – İstersen – Düğüm Düğüm Bağlanmışız
1976 – Ilkin Sen Sonrasında Ben – Ayrılık Çanları

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
1976 – Gülşah Minik Anne (Gazino Şarkıcısı) (Beyaz perde Filmi)
1976 – Analar Ölmez (Şermin) (Beyaz perde Filmi)
1974 – Alınyazısı (Beyaz perde Filmi)
1973 – Yabancı (Necla) (Beyaz perde Filmi)
1973 – Kara Pençe’nin İntikamı (Anna) (Beyaz perde Filmi)
1973 – Kara Pençe (Beyaz perde Filmi)
1973 – Dağdan İnme (Esma) (Beyaz perde Filmi)
1971 – İki Yosmaya Bir Kurşun (Beyaz perde Filmi)
1961 – Hanım Asla Unutmaz (Güzin 8 Yaş ) (Beyaz perde Filmi)

Gülistan Okan kimdir

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno