Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Gülse Birsel kimdir

Gülse Birsel kimdir

Gülse Birsel kimdir, Türk gazeteci, yazar, oyuncu, sunucu, senarist ve yapımcıdır.

Şener soyadı ile 11 Mart 1971 senesinde İstanbul‘da doğan Gülse Birsel, liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesi‘nde bitirdikten sonrasında öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Iktisat Kısmı‘nde devam etti. Üniversitenin ikinci senesinde gazeteciliğe merak sardı ve Güncel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonrasında 1994 senesinde ABD‘ya gitti. New York, Colombia Üniversitesi‘nde beyaz perde üstüne master yapmış oldu. 1996 senesinde yine Türkiye’ye dönen Gülse Birsel üç ay süresince ATV‘de kahvaltı bülteninin dış haberlerini hazırladı. Arkasından, bir yıl süresince Esquire dergisinin gösterim yönetmenliğini yapmış oldu. Esquire‘dan
sonrasında Harper’s Bazaar dergisinin gösterim yönetmenliğini meydana getiren Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

2002 yılına kadar Harper’s Bazaar‘dan başka FHM, House Beautiful ve Seyahat dergilerinin de gösterim koordinatörlüğünü yürüttü. Mart 2002‘den itibren bir
müddet süre Atv’de gösterilen g.a.g.‘ın metin yazarlığı ve sunuculuğunu meydana getiren Gülse Birsel Aralık 2001‘de Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığına getirildi.

Mart 2003‘te köşe yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden olusan “Oldukça Ciddiyim” adlı ilk kitabını ve Mayıs 2004‘te “Hala Ciddiyim!” adlı ikinci kitabını yayımladı.

Şubat 2004‘te ATV ekranlarında yayınlanmaya süregelen Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini üstlenmesinin yanı sıra oyuncu kadrosunda da yer aldı. 21 Ocak 2005‘te gösterime giren Hırsız Var! adlı beyaz perde filmi, Gülse Birsel’in ilk film projesi olarak portföyünde yerini aldı.

2008 Pekin Olimpiyatları meşalesini İstanbul Şişli’de taşıma görevi kendisine verilmiştir.

2009 yapımı Yedi Kocalı Hürmüz filmimizde “Safinaz” karakterini canlandırmıştır.

Gülse Birsel 2012 senesinde hem senaristliğini yazıp hem oynadığı “Yalan Dünya” adlı sitcom dizisi ile de başarıyı elde etmiştir.

Birliktelikleri :
1999 Ağustosunda Murat Birsel ile evliliğe ilk adımını attı.

Gülse Birsel kimdir

    Dizi Oyuncusu, Senarist, Yazar

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno