Hadi Özışık kimdir, İnternethaber Gösterim Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.Hadi Özışık, 1962 senesinde Iğdır, Tuzluca’da dünyaya gelmiştir. Gazeteci Süleyman Özışık (d.1971) kardeşidir.

Hadi Özışık, Gazetecilik mesleğine, 1982 senesinde Kars‘ta gösterim meydana getiren Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak başladı. Ustalaşmış gazetecilik mesleğine 1986 senesinde Türkiye Gazetesi‘nde adalet sarayı muhabiri olarak başladı. Ondan sonra Iyi sabahlar Gazetesi, Dinç Alim‘in zamanında Bugün Gazetesi, Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Iyi sabahlar Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi ve Yıldız Gazetesi‘nde muhabir, yönetici ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Hadi Özışık, Best FM’de bir süre “Konuşan Türkiye” programının sunuculuğunu yapmış oldu. TGRT Haber’de”Basın Odası” programını yapmaktadır.

28 Şubat sürecinde Yeni Iyi sabahlar Gazetesi’nin kapatılmasıyla beraber işi olmayan kalan Hadi Özışık, İnternet’le 1999 senesinde tanıştı.


28 Şubat
sürecinde hakkında bir oldukça dava oluşturulan Hadi Özışık, 3 senelik işsizlik periyodu yaşadı.”Kirli Sayfa” kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 senesinde İnternethaber.com’u kurdu. Mesleğini kurucusu olduğu sitede yazarlık yaparak sürdüren Hadi Özışık, iki şahıs ile çıkarak başlatmış olduğu yolculuğunu, bugün 60 şahıs ile devam ettiriyor.

Gazeteoku.com, İnternetspor.com, Gazeteciler.com, Memurhaber.com, Elmaelma.com, Sporoku.com, Ekofinans.comsitelerinin de kurucusu olan Hadi Özışık, 2005 senesinde İnternet Medyası Derneği’ni kurdu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İnternet gazeteciliği mevzusunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Kurulu’nun da yönetim kurulunda yer ediniyor.

Gazetecilik mesleğinde bir oldukça ödül alan Hadi Özışık, kurucusu olduğu İnternethaber.com’un Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafınca “Senenin İnternet Sitesi” ödülüne layık görülmesini oldukça anlamlı buluyor.

Hadi Özışık, evlidir. 3 evladı vardır. İnternethaber editörlüğünü meydana getiren kızı Nazlı Özışık isminde bir kızı vardır.

Kitapları :
1998 – Kirli Sayfa

Hadi Özışık kimdir

    Gazeteci

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE