Ana Sayfa / Gazeteci / Hakan Çelik kimdir

Hakan Çelik kimdir

Hakan Çelik kimdir, Hakan Çelik, 10 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. çocukluğu Kurtuluş’ta geçmiştir. Ali Çelik isminde bir kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 senesinde mezun oldu. Peşinden İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Avrupa Birliği’nin Siyasal Yapısı mevzusunda yüksek lisansını tamamladı. Aynı sırada İletişim Fakültesi’nde Radyo Tv Beyazperde bölümünde Bilim Kurgu Sineması üstüne bir yüksek lisans programına devam etti.Hakan Çelik, 19 yaşlarında iken 1988 senesinde Iyi sabahlar Gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1990 senesinde İskoçya’daki Glasgow BBC’de yetişim yaparken radyoculuğa başladı. Aynı dönemde The Herald’da kısa bir süre çalıştı.

Hakan Çelik, Özgürlük Gazetesi‘nin radyosu Hür FM’i kuran ekipte yer aldı ve radyonun genel müdürlüğünü yapmış oldu. Hemen sonra Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo’da programlar yapmış oldu.
1992 senesinde İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Londra‘ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde bilimsel nitelikli seminerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulunmuş oldu. Çeşitli programlara katılmak suretiyle bugüne dek 9 kez Japonya‘ya gitti. Türkiye‘deki azca sayıda Japonya uzmanından biridir.

1997 senesinde Posta gazetesinde köşe yazarlığı hayata geçirmeye başladı. 2005 yılından itibaren gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor.

Hakan Çelik, Habertürk Televizyonu’nda Oylum Talu ile birlikte ‘Weekend’ adlı hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu, Oylum Talu ayrıldıktan sonrasında da yalnız 3 yıl devam etti. Şubat 2008- 2012 içinde Kanal 24’te “Hafta Sonu Moderatörü” olarak sabah kuşağında ekrana çıktı.

2010- 2011 gösterim döneminde TRT Ankara Radyosu’nda “Haber – Yorum” programını hazırlayıp sundu. Bugüne dek Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, Hıristiyan dünyasının ruhani liderleri Papa XVI. Benedictus, Papa I. Franciscus, Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos ve Rus Patriği Alexy II‘nin de aralarında bulunmuş olduğu isimlerle röportajlar yapmış oldu.

Bir tek Türkiye’de yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi azınlıklarla ilgili olarak değil tüm dünyada inançlar arası diyalogun ve kültürel ve siyasal etkileşimin önemine ve geliştirilmesine yönelik yazılar kaleme alan bir gazetecidir. Kiev, Moskova, Atina ve Vatikan‘daki büyük ayinleri seyretmek suretiyle çağrı edilmiştir.

Müzikle ilgili çalışmalarına da devam eden Hakan Çelik, büyük bir ses- müzik arşivine haizdir. Hem de bir seslendirme sanatçısı olup, çeşitli programlar, diziler ve TV yayınları için seslendirmeler yapmaktadır.

Trenler ve uçaklardan otomobillere kadar oldukça çeşitli ilgi alanlarına haiz olan Çelik, bununla beraber dünya genelinde tanınmış otomobil/teknoloji/gezi yazarıdır.

TRT 3 Radyosu’nda kendisinin hazırlayıp sunmuş olduğu “Tren Yolculuğu” programı ile dinleyicilerine ulaşıyor.

CNN TÜRK‘te “Parametre” programına hafta içi her gün 09.00-10.00 içinde yorumcu olarak katılıyor. Ek olarak cumartesi ve pazar sabahları 10.00’da ekrana gelen “Hafta Sonu Tadı” programını sunuyor.

Hakan Çelik, 25 Haziran 2011 tarihinde Koç Tüm ortaklık’te yönetici olarak çalışan Nurgül Çerkeş ile Rahmi Koç Müzesi’ndeki Halat Restaurant’ta düzenlenen törenle evliliğe ilk adımını attı. Nikah törenine Cemil Çiçek, Mehdi Eker, Egemen Bağış, Taner Yıldız, Melih Gökçek, Rahmi Koç, Hanzade Doğan Boyner, Ferit Şahenk ve Patrik Bartholomeos da katıldı.

12-13 Ocak 2016 tarihlerinde THY Yönetim Zirvesini Oylum Talu ile birlikte sundu.

Hakan Çelik kimdir

    Gazeteci, TV sunucusu

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno