Ana Sayfa / iş adamı / Haluk Ulusoy kimdir

Haluk Ulusoy kimdir

Haluk Ulusoy kimdir, Ulusoy Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi ve Ulusoy Gezim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Haluk Ulusoy, 6 Mayıs 1958 tarihinde Trabzon‘da dünyaya gelmiştir. Babası İş adamı Saffet Ulusoy, anası ise Süreyya hanımdır. Selma, Sevim. Berrin ve Sevilay adlarında 4 kız kardeşi vardır. Yılmaz Ulusoy Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı olan Yılmaz Ulusoy amcasıdır.

1976 senesinde Yeşilköy Spor Kulübü, sonrasında da Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı (1983-1987). Mersin Polis Gücü kurucusu ve Başkanı (iki dönem), Kuşadası Spor Kulübü Başkanı, Söke Spor Kulübü Başkanı, Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı, Denizlispor Asbaşkanı olarak çalışmıştır.

Haluk Ulusoy, iki ayrı dönemde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak hizmet verdiği yıllarda Türkiye futbolunun en başarı göstermiş dönemlerinde yer almıştır.

Birçok Anadolu kulübünde başkanlık görevi icra eden Haluk Ulusoy, Türk futbol tarihindeki mühim adlar içinde yer almıştır.

4 Kasım 1997 – 22 Temmuz 2004 tarihleri içinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak vazife yapmış oldu. İkinci kez 19 Ocak 2006 – 30 Haziran 2008 tarihleri içinde yine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak vazife yapmış oldu. Başkanlıktan ilkin 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, Asbaşkanlık, İcra Kurulu Başkanlığı, Ulusal Takımlar Kurulu Başkanlığı, Yurtdışı Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Yurtiçi Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Tesisler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Futbol Vakfı Başkanlığı yapmıştır.

3 Haziran 2015 tarihinde Haluk Ulusoy, 29 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa tekrardan aday bulunduğunu resmen deklare etti.

Haluk Ulusoy’un Başkanlıklarını Yapmış olduğu Kulüpler :
1976 – Yeşilköyspor Başkanı
1983-1987 – Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı
Mersin Polis Gücü kuruculuğu ve iki dönem başkanlığı
Kuşadası Spor Kulübü Başkanlığı
Söke Spor Kulübü Başkanlığı
Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanlığı
Denizlispor Asbaşkanı

Haluk Ulusoy kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno