Ana Sayfa / piyanist / Henry Herz kimdir

Henry Herz kimdir

Henry Herz kimdir, Piyanist

Henry Herz, 6 Ocak 1803 tarihinde Viyana, Avusturya‘da dünyaya gelmiştir. Aslolan adı Heinrich Herz’dir. 1816 senesinde Paris Konservatuvarına talebe olarak girdi. Eğitimini Paris Konservatuvarında tamamladı. 1842 senesinde Paris Konservatuarı’na öğretmen olarak atandı.

Piyano virtüözü Henry Herz, 85 yapmış oldu, 8 piyano konçertosu yazdı. Bu konçertolardan altıncısını Peygamber Efendimiz için bestelenmiştir.

Henry Herz, 1858 senesinde Sultan I. Abdülmecit‘e ithaf etmiş olduğu Ulusal Marş yazdı. Bu Ulusal Marş ile 1858’de bestelenen altıncı konçertonun kaydedilmesi yapılmadığı benzer biçimde notaları kaybolmuştur.

1830 senesinde, Paris‘te kendi piyano fabrikasını kurdu.

Henry Herz, Fransız La Paiva ile evliliğe ilk adımını attı. Bir kızı oldu.

Henry Herz, 5 Ocak 1888 tarihinde Paris, Fransa’da 85 yaşlarında ölmüştür. Adına Paris’te konser salonu inşa edilmiştir. Bu salon oldukça önemlidir, büyük bestelerin prömiyerleri burada yapılır.

Henry Herz kimdir

    Piyanist

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Federico Garcia Lorca kimdir

Federico Garcia Lorca kimdir, İspanyol şair Lorca, yüzyılının en büyük iki İspanyol şairinden biri olarak kabul edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno