Ana Sayfa / Hotmail Şifre Değiştirme Sorunu Giderme / Hotmail Şifre Değiştirme Sorunu Yok etme, Hotmailde şifre değiştirememe problemin çözümü şifremi değiştiremiyorum

Hotmail Şifre Değiştirme Sorunu Yok etme, Hotmailde şifre değiştirememe problemin çözümü şifremi değiştiremiyorum

Microsoft’un başarıya ulaşmış bir hizmeti olan Hotmail fazlaca gelişmiş ve kaliteli bir servis olmasına karşın kullanıcılar hala bazı problemler yaşayabilmektedir. En sık yaşanmış olan problemler içinde hotmail de şifre değişiklik yapma problemi geliyor ve insanoğlu bu mevzuyla ilgili web forumlarından yardım isteklerinde bulunuyor. Tüm bu  talebi dikkate alarak hotmail de ortaya çıkan en yaygın sorunları ve genel hataları burada toplayıp çözümleri için yapılması gerekenleri özetlemek gerekirse açıklıyoruz…

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliğini Sağlayın MSN olsun hotmail detayları olsun güvenlik açısından en fazlaca tehlikede bulunan hizmetlerdir.Zira tüm kişisel bilgilerin bu hesaplarda olduğu bilinmektedir.

Bu bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için şifrenizin sağlam olması bazı zamanlarda kafi gelmeyebilir.Bunun için en güvence yol şifrenizin sağlam bir şifre olması ile birlikte devamlı değişken bir şifre olmasıdır.

Hotmail de şifre değişiklik yapma problemi alıyorsanız ve bu probleminin iyi mi çözüm bulacağını bilmiyorsanız, o vakit doğru adrestesiniz. Zira biz bu yazımızda hotmail şifre değişiklik yapma problemi yok etme hakkında ki detayları mevzu alıyoruz Melek’ler:)

[​IMG]

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliğini Sağlayın MSN olsun hotmail detayları olsun güvenlik açısından en fazlaca tehlikede bulunan hizmetlerdir.Zira tüm kişisel bilgilerin bu hesaplarda olduğu bilinmektedir.

Bu bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için şifrenizin sağlam olması bazı zamanlarda kafi gelmeyebilir.Bunun için en güvence yol şifrenizin sağlam bir şifre olması ile birlikte devamlı değişken bir şifre olmasıdır.

Eğer  yedek bir tane e-mail adresi koymuş ise “şifremi unuttum”a girip kendi hotmail adresini yazıp ve alttaki harfleri yazarsa orada karşısına 2 seçenek çıkar.birisi gizli saklı sual ile birisi ise bilgilerimi e-mail adresime gönder diye.işte bu adam bilgilerimi e-mailime gönder derse lüzumlu detayları e-mail adresine gider.bana tam 2 kere hacker musallat oldu.insanla msn de küfürleştik bile.şu an bir ihtimal hala benim msn ni kırmaya çalışıyodur fakat birazcık zor kırar

eğer size bulaşan hacker fazlaca başarıya ulaşmış ise sizin tüm bilgilerinizi yok eder.o yüzden “bulaştı ne yapacam” yerine “iyi mi bulaştırmam” sorusunun yanıtını düşünün.CHİP forum kurallarına uygun değil fakat ben 4 tane msn adresi kullanıyorum.1 tanesieş-deost için.1 tanesi yedekte.onunla kimselerle konuşmuyorum fakat tüm eş dostun adresi o msn de kayıtlı.2 tanesini ise bana bulaşan hackerlar için kullanıyorum.fake yöntemi uyguluyorum ve başarıya ulaşmış oluyorum.onun msn sini kırdığım vakit onun kaydındaki tüm listeyi siliyorum.o hacker olduğundan benim ondan çaldığım msn yi geri alıyor.fakat tüm bilgiler gittiği için benim msn adresimi hatırlamıyor ve hackleyemiyor.Güzel programlar var hackerlardan korunmak için fakat adını vermiyorum
ayrıca size bulaşan hacker eğer fazlaca usta birisi ise ve tüm bilgilerinizi silip süpürmüş ise herşey için fazlaca geç.1 tane yedek msn tutun.fakat oraya herkesi eklemeyin.eşinizi dostunuzu bir tek

Hotmail Şifremi Unuttum

hotmail şifremi unuttum

Hotmail de kullandığınız şifre “Hotmail” hesabınızın şifresidir. Bu yüzden şifreyi öğrenmek için hotmail.com sayfasını ziyaret edeceğiz.

Hotmail’in şifre sıfırlama sayfasına giriş yapalım.

Oluşturulan sayfada üç tane seçenek var. Aşağıda gösterdiğim şeklinde;

* Parolamı unuttum
Parolanızı sıfırlayın (Bu bağlantıya tıklayınız)
* Parolamı ve Windows Live ID’mi biliyorum fakat oturum açamıyorum
* Başka birinin Windows Live ID’mi kullandığını düşünüyorum

Oluşturulan sayfada;

“Windows Live ID:” yazan yerin karşısına msn adresini tam olarak yazın.

Derhal altında bulunan güvenlik problemi yanıtlayın.

İleri tuluna basın. Karşınıza gene üç seçenek gelecek aşağıdaki şeklinde.;

* Bana e-postayla sıfırlama bağlantısı gönder
* Güvenlik Sorusu
* Satın alan desteği

Hotmail’den mail adresi alırken kurtarma maili girdiyseniz 1. seçeneği seçiniz.
Hotmail’den mail adresi alırken “Güvenlik sorusunun” yanıtını hatırlıyorsanız 2. seçeneği seçiniz.

2 seçenekten de netice alamadıysanız “Satın alan desteği” seçeneğini seçiniz.

VİDEOLU ANLATIM HOTMAİL VE MSN ŞİFRE ALMA

Hotmail’de hesap kurtarmak artık daha kolay

Hotmail’in kendi tarafında sağlamış olduğu tüm güvenlik önemlerine karşın, Hotmail hesabı çalınan birçok kullanıcı bulunduğunu biliyorum. Bunlar çoğu zaman kullanıcının kendi dikkatsizliğinden ya da bilgisayarındaki güvenlik zaaflarından kaynaklanıyor. Normal olarak tüm e-posta servislerinde “parola sıfırlama” şeklinde bir seçenek var ve Hotmail de parolanızı sıfırlamak için kişisel bir güvenlik sorusu ve alternatif e-posta adresi tanımlamanıza izin veriyor. Sadece Hotmail’in araştırmaları gösteriyor ki kullananların bir tek %25’i kendi güvenlik sorularının yanıtını hatırlayabiliyor. İşin doğrusu, Hotmail başta olmak suretiyle e-posta hesabı kurtarmayla ilgili sorular benim de en sık karşılaştığım sorulardan biri. İşte bu can alıcı mevzuya parmak basıyorum bugün.

Hotmail’in kısa süre ilkin geliştirdiği iki yeni tedbir, e-postanızı geri almayı olabildiğince basitleştirdiği şeklinde, çalınmasını da zorlaştırıyor. Bunlar “güvenilen bilgisayar” ve cep telefonu. Güvenilen bilgisayar, Hotmail hesabınızı kişisel bilgisayarınızla ilişkilendiriyor. Kısaca evinizdeki bilgisayarı bir tek siz kullanıyorsanız ve “güvenilen PC” olarak tanımlarsanız, Hotmail, o bilgisayarı kullanarak parolanızı sıfırlamanıza imkân veriyor. (Bu tanımlama için bilgisayarınızda Windows Live Temel Parçalar yüklü olmalı.) Cep telefonu yöntemiyse oldukça kolay: Hesabınızda cep telefonu numaranız tanımlıysa, Hotmail size parola sıfırlamada kullanabileceğiniz gizli saklı bir kod gönderiyor.

Tüm bunların yanında, artık hesabınızı yakalayan kişinin kapıları sizin yüzüne kapatması fazlaca zor. Zira yukarıda bahsettiğim güvenlik önemlerinden herhangi birini hesabınıza tanımladıysanız, hacker efendi bir değişim yapmak için bu güvenlik önemlerinden de geçmek zorunda. Örneğin güvenlik sorunuzu değişiklik yapmak isteyen hacker, alternatif e-postanıza ya da cep telefonunuza gelen kodu girmek zorunda kalıyor. Bu sayede hesabınızı “kaptırmanız” neredeyse imkânsız hâle geliyor.

Tedbiri elden bırakmayın
Hotmail’inizin çalınmasını imkânsız hâle getirmek için yapmanız gerekenler fazlaca kolay ve bir tek birkaç dakikanızı alacak. Hotmail’e düzgüsel şekilde giriş yaptıktan sonrasında sağ üst köşedeki adınıza tıklayarak oluşturulan menüden Hesap’a girin. Oluşturulan sayfadaki “Parola sıfırlama detayları” kısmını olabildiğince fazla bilgiyle doldurmanız gerekiyor. Neredeyse her insanın cep telefonu var, o yüzden ilk olarak telefon numaranızı ilave edin. Güvenli bulunduğunu düşündüğünüz ikinci bir e-posta adresiniz var ise onu da ilave edin. Kişisel bilgisayarınızı bir tek siz kullanıyorsanız “güvenilen bilgisayar” da tanımlayabilirsiniz. Ek olarak girmişken güvenlik sorunuzu deneyin, doğru yanıtı hatırlamıyorsanız değiştirin. Güvenlik sorunuzun yanında minimum bir tane güvenlik önlemi tanımladığınız vakit, hesabınız çalınsa dahi “Parolanızı unuttunuz mu?” seçeneğini kullanarak fazlaca kısa sürede geri alabilir durumda olacaksınız.

MSN Şifre Değiştirme – MSN Parolanızı Değiştirin

MSN Şifre Değiştirme – MSN Şifrenizi Değiştirin

!! Dikkat !!

Messenger Şifrenizi Periyodik olarak Değiştirmenizi Güvenliğiniz için Öneriyoruz!Messenger Şifresi değişiklik yapma sık olarak yapılması ihtiyaç duyulan zahmetsiz ve kolay bir iştir.
Yapmanız ihtiyaç duyulan adımlar aşağıda sıralanmıştır:1- Hotmail.com’a kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriyoruz. Girdikten sonrasında sağ tarafta Seçenekler menüsüne tıklıyoruz.2- Seçenekler menüsünde Kişisel Bilgilerinizi Görüntüleyin ve Düzenleyin menüsüne tıklıyoruz.
3- Kişisel bilgilerimiz ulaştıktan sonra Paralo Sıfırla menüsünün altında yer edinen Parola Değiştir putonunu tıklıyoruz.

4- Paralo değiştir dedikten sonrasında Eski parolamızı, yeni parolamızı ve yeniden yeni parolamızı giriyoruz. Kaydet diyerek şifremizi böylelikle değiştirmiş oluyoruz.

Her ne kadar bu anlatılanlar kolay şeklinde gözüksede MSN‘in 7’den 70’e kullandığını unutmadan yorum yapalım.Geçmiş olsun….

Güncelleme: Mühim: Windows Live Hesap sayfasındaki bölümler muntazam bir halde yüklenmiyor, “Yükleniyor…” yazısı devamlı orada kalıyorsa Mozilla Firefox şeklinde başka bir web tarayıcı programla aynı sayfaya ulaşmayı deneyin. Birçok Web Explorer kullanıcısı bu hatayla karşılaşıyor.

Yetkili eklemesi

Alıntı:
Kişisel bilgilerinizin korunmasını kolaylaştırmak için parolanızı sık sık değiştirmelisiniz.Parolanızı değiştirebilmek için:
1. Hesap özeti sayfanızda Windows Live ID’nizle (Windows Live Hotmail ve Windows Live Messenger şeklinde Windows Live programları ve hizmetlerinde; Xbox LIVE, MSN ve Office Live şeklinde Microsoft hizmetlerinde oturum açarken kullandığınız e-posta adresi ve parola;.) oturum açın. . 
2. Parola sıfırlama bilgisi altında, Parolanın tarafındaki ‘Değiştir’i tıklayın.
3. Windows Live ID alanındaki e-posta adresinin doğruluğunu deneyin Eski parola kutusuna halen kullandığınız parolanızı yazın.
· Parola güvenlik düzeyi ölçücüsü, parolanızın sağlam bir parola olup olmadığına karar vermenize destek olacaktır.
4. Yeni bir parola girin ve yeniden girerek onaylayın.
5. İsteğe bağlı:Ek güvenlik için parolanızın süresini 72 günde bir dolacak şekilde ayarlayabilirsiniz.Parolamın süresi 72 günde bir sona ersin onay kutusunu tıklayın ve Kaydet’i tıklayın.
· Bazı hizmetler parolanızı 72 günde bir değiştirmenizi gerektirmektedir.Bu hizmetlerden birini kullanıyorsanız, parola süresinin otomatik sona ermesi aslına bakarsanız ayarlanmış olabilir ve değiştirilemez.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno