Ana Sayfa / Model / Jamie Dornan kimdir

Jamie Dornan kimdir

Jamie Dornan kimdir, Marie Antoinette filmimizde oynadığı Axel von Fersen rolüyle tanındı. 13 Şubat 2015 tarihinde vizyo Grey / Grinin Elli Tonu” adlı beyaz perde filmimizde Dakota Johnson ile birlikte başrolü paylaştı.

Jamie Dornan, 1 Mayıs 1982 tarihinde Belfast, Şimal İrlanda, İngiltere‘de Lorna Dornan ve Jim Dornan çiftinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Belfast’ın banliyölerinde büyüyen Jamie Dornan’nın iki ablası vardır. Jamie Dornan, 16 yaşlarında iken anası pankreas kanserinden öldü. Belfast’da Metodist lisesinde okurken rugby oynadı ve tiyatro bölümünde katıldı. Teesside Üniversitesinde okurken ayrılıp oyuncu olmak için Londra‘ya taşındı.

2003 yılından itibaren Abercrombie & Fitch ajansına bağlı olarak modellik yapmış oldu. Aquascutum , Hugo Boss, Armani, Dior Hugo Boss Banana Republic, Zara ve Calvin Klein markasına modellik yapmış oldu. 2007 senesinde adam kolonya markası “Dior Homme”nin yüzü oldu.

2003 yılından 2005 yılna kadar oyuncu Keira Knightley ile beraber oldu.

2006 senesinde ilk oyunculuk kariyerini; Kirsten Dunst‘ın başrolde oynadığı ve Sofia Coppola‘nın filmi olan “Marie Antoinette” beyaz perde filmimizde gerçekleştirmiş oldu.

13 Şubat 2015 tarihinde gösterime giren “Fifty Shades of Grey / Grinin Elli Tonu” adlı beyaz perde filmimizde Dakota Johnson ile birlikte başrolü paylaştı.

Jamie Dornan, 27 Nisan 2013 tarihinde Amelia Warner ile evliliğe ilk adımını atmıştır. Dulcie Dornan (d.2013) isminde bir kızı vardır.

Ödülleri :
2014 – Broadcasting Press Guild Awards – The Fall
2014 – İrlanda Film ve Tv Ödülleri – İyi Adam Oyuncu – Tv- The Fall
2014 – İrlanda Film ve Tv Ödülleri – Yükselen yıldız

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Restoran (Beyazperde Filmi)
2015 – Fifty Shades of Grey / Grinin Elli Tonu ( Christian Grey) (Beyazperde Filmi)
2014 – Yeni Dünyalar (Abe Goffe)(TV Dizisi)
2013 – The Fall (Paul Spector)(TV Dizisi)
2013 – Flying Home (Colin) (Beyazperde Filmi)
2011 – 2013 – Once Upon a Time (Şerif Graham)(TV Dizisi)
2010 – Black Widow (Kısa Film)
2009 – Shadows In The Sun (Joe) (Beyazperde Filmi)
2009 – Nice to meet you (Kısa Film)
2008 – Rave Ötesinde (Ed) (Beyazperde Filmi)
2006 – Marie Antoinette (Axel von Fersen) (Beyazperde Filmi)

Jamie Dornan kimdir

    • Model,

müzisyen

    • ,

Beyazperde

    Oyuncusu

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ray Charles kimdir

Ray Charles kimdir, ABD’li piyanist, müzisyen, ritim ve blues ustasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno