Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Janset kimdir

Janset kimdir

Janset kimdir, Janset Paçal, 10 Haziran 1971 tarihinde Almanya‘nın Münih şehrinde dünyaya gelmiştir. Jan Paçal isminde abisi vardır. Annesinin adı Feriha, Çerkez kökenli babasının adı Cavit Paçal’dır. Babası Kayserili, anası Ankaralıdır. Ailesi Almanya’ya işçi olarak gittiğinde Janset Münih’de dünyaya gelmiş. Sonrasında Antalya‘yı beğenip orada yerleşmişler.

1990 senesinde Antalya Çizgi Tiyatrosu’nda animatörlük halletmeye başladı. 1992 yılına gelindiğinde modellik halletmeye başladı. Vakko, Beymen, Aprido, David People, L’oreal, Cemil İpekçi, Spow Off Ray Ban şeklinde markalar için sayısız defilede Paris, New York, Milano, Tokyo, Köln, Düsseldorf, Türkmenistan ve Makedonya‘da internasyonal gösterilerde yer aldı.

İstanbul‘a 1994 senesinde gitti ve Amaç Sökmen Ajans’ına yazıldı. Birçok dergide resimleri gösterildi, Max, Amıca,Vizyon,Bıba, Kım ve Health & Shape şeklinde dergilere kapak oldu.

1996 senesinde atv‘deki Okan Bayülgen‘in sunmuş olduğu “Tv Evladı” adlı programda 90 bölüm birlikte rol aldı. Bu program yardımıyla tanınır oldu.

1997 senesinde Mehmet Ali Erbil ve Yalçın Menteş‘in başrolde oynadığı “Tatlı Kaçıklar” adlı dizide 66 bölümde oynadı.

1998 senesinde TGRT’de 75 bölümlük paparazzi programı “Klass Magazin” adlı magazin programının sunuculuğunu yapmış oldu.

1999 – 2002 yılları aralığında yapımcılığını Birol Itimat‘in yapmış olduğu “Ayrılsak da Beraberiz” adlı dizide 412 bölümde başrol olarak; Hakan Yılmaz, Necmi Yapıcı, Belma Canciğer, Simge Selçuk, Ayşe Tolga, Tuluğ Çizgen, Selahattin Taşdöğen, Suzan Aksoy ile beraber oynadı.

2000 senesinde Senaristliğini Attila İlhan‘ın yazdığı “Baykuşların Saltanatı” adlı dizide Janset bir kiralık katil görevi oynarken Metin Akpınar, Fikret Hakan, Nilgün Belgün, Nurseli İdiz, Levent Özdilek, Kerem Alışık, Zeynep Eronat, Başak Köklükaya ile beraber rol aldı.

2000 yılının başlarında Kanal D ekranlarında 90 bölüm olarak Ömer Albayrak‘ın da gurme görevini üstlendiği “Banvit Lezzet Şov”u Janset sundu.

2000 senesinde 14 bölümlük yarışma programı olan Gömü Adası‘nı Yosi Mizrahi ile beraber Yıldız TV‘de sundu. 1 Mart 2001 tarihinde Ziya Kürküt ile birlikte “7. Kral TV Müzik Ödülleri” töreninde sunuculuk yapmış oldu. 2001 yılbaşı gecesinde Hakan Yılmaz‘la TRT Yılbaşı Hususi programını sundu. 2001 senesinde başlayarak 33 program süresince Radio Contact’da “NEYSEN O” adlı rock programını hazırlayıp sundu.

Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ‘un başrolde olduğu ve 2002’de Tgrt‘de oynayan “Çocuklar Duymasın” adlı dizide konuk oyuncu olarak (6. bölüm) yer aldı.

2002 – 2004 yılları aralığında “Yarım Elma” adlı dizide Günay Karacaoğlu, Erdal Tosun, Selma Ergeç ile beraber oynadı. 2003 kışında Atv’de “Patron Kim” adlı mini dizide Cem Davran ve Ayten Gökçer ile başrolleri paylaştı.

2005 senesinde Mustafa Altıoklar‘ın yönetmenliğinde “Banyo” filmimizde; Sermiyan Midyat, Selçuk Yöntem, Burak Sergen, Demet Evgar, Seray Sever, Arda Kaide ile birlikte rol aldı.

2006 senesinde Haluk Bilginer, Ata Demirer ve Metin Akpınar ile “Kısık Ateşte 15 Dakika” filmimizde oynadı.

2008 senesinde Internasyonal Ankara Film Festivali” Ödül Töreni’ni Toprak Sergen ile sunumunu yapmış oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi 8.Kısa-Ca Ulusal Talebe Filmleri Festivali’nde Jüri Üyesi olarak yeraldı.

2010 senesinde Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Sedef Avcı, Gürgen Öz, Cemal Hünal‘ın oynadığı “Duygusal Güldürü” adlı filmimizde kısa bir sahnede yer aldı.

2010 senesinde Mor ve Ötesi grubunun çıkardığı “Masumiyetin Ziyan Olmaz” adlı albümündeki “Sor” ve “Araf” adlı şarkılara çekilen video kliplerde yer aldı.

2011 senesinde Senaryo ve yönetmenliği Özcan Deniz‘den olan “Ya Sonrasında” adlı beyazperde filmimizde Özcan Deniz, Deniz Çakır, Sulh Falay, Ayşen Gruda, Naz Elmas, Cezmi Baskın ile birlikte rol aldı.

2013 senesinde İhsan Varol tarafınca sunulan Kelime Oyunu yarışmasında yarıştı.

Janset, oyuncular sendikası kurucuları arasındadır.

Pentegram grubunun eski basçısı Tarkan Gözübüyük ile uzun seneler birlikte yaşadılar.

Filmleri ve Dizileri :
2012 – Sitem (Kısa Film)
2011 – Ya Sonrasında (Ayten) (Beyaz perde Filmi)
2010 – Duygusal Güldürü (Konuk Oyuncu) (Beyaz perde Filmi)
2009 – Kahve Bahane (Jan Jan) (TV Dizisi)
2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi)
2007 – Evimin Erkeği (Jale – 1) (TV Dizisi)
2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika (Pelin) (Beyaz perde Filmi)
2005 – Banyo (Nesrin) (Beyaz perde Filmi)
2004 – Buluşmalar (Kısa Film)
2003 – Patron Kim (Sibel) (TV Dizisi)
2003 – Neredesin Firuze (Sibel) (Beyaz perde Filmi)
2002 – Çocuklar Duymasın (Nesrin Hoca) (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Yarım Elma (Yonca) (TV Dizisi)
2000 – Baykuşların Saltanatı (Kiralık katil) (TV Dizisi)
1999 – 2002 – Ayrılsak da Beraberiz (Berna) (TV Dizisi)
1997 – 1998 – Tatlı Kaçıklar (Figen) (TV Dizisi)

Janset kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

Beyaz perde

    Oyuncusu, TV sunucusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Melis Babadağ kimdir

Melis Babadağ kimdir, “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno