Ana Sayfa / fotoğrafçı / Kaan Çaydamlı kimdir

Kaan Çaydamlı kimdir

Kaan Çaydamlı kimdir, Kaan Çaydamlı,1964, İstanbul doğumlu, Kıbrıslı mühendis, yayıncı ve fotoğraf sanatçısı olarak biliniyor. 1986 senesinde İTÜ inşaat fakültesini tamamlamış oldu ve 13 yıl mühendis olarak çeşitli projelerde tasarımcı ve uygulamacı olarak çalıştı. Aile şirketi hala daha bu işleri yapıyor.

1989 senesinde ALTIKIRKBEŞ YAYINLARI’nı üredir yayıncılık hayatına devam eden bu oluşum, bugüne dek 300’ün üstünde değişik kitap ve oldukça sayıda mecmua yayınladı. Birçok yazarı ilk kez Türk okuruyla buluşturan bu marka, oldukça sayıda etkinlik ve film de üreterek değişik bir yayıncılık anlayışını oluşturdu.

1990’lı yılların başlangıcında ilk fotoğrafları sergilenen Kaan Çaydamlı oldukça sayıda ulusal ve internasyonal ödüle layık görüldü. Yurtdışında oldukça sayıda hususi çağrılı sergide fotoğrafları sergilendi. Enis Batur‘un metinlerini yazdığı SON KARE isminde projesi kitap olarak yayımlandı ve çeşitli ülkelerde sergilendi. 2011 senesinde gösterilen KTN (Kişisel Toplantı Notları) isminde kitabı oldukça satanlar listelerine girdi. 2013 senesinde Mete Avunduk ile beraber yazdığı Kitab_ı Mente isminde kitabı gösterildi.

1995 senesinde Şehir FM’de ‘Gece Fanzini’ ve ‘Kitapsız’ isminde iki program halletmeye başladı. Bu yıllarda Mete Avunduk‘la tanıştı ve radyo macerası beraber yaptıkları BNRP isminde ‘night caller’ formatlı bir programdan ‘KAYBEDENLER KULÜBÜ‘ isminde bir programa dönüşerek uzun seneler oldukça dinlenenler içinde yer aldı. Kendine ilişik bir kültür yaratan bu program, 2000’li yılların başlangıcında Şehir FM’in kapanmasıyla beraber son buldu, fakat tesirleri ve takip edenleri asla eksilmeden bugünlere kadar ulaştı.

Bu program 2011 senesinde eski radyo kayıtlarından ve programcıların hayatından derlenen bir uzun metraj film olarak çekildi ve senenin en oldukça ses getiren filmi oldu.

Filmleri :
2011 – Kaybedenler Kulübü (Film)
2010 – Yaşamın Üç Karesi (Kısa film)
2008 – Devrim Otomobilleri (Mr. Burt) (Film)
2008 – Uluma (Kısa film) (Mehmet Ada Öztekin’le beraber yapımcısı olduğu kısa filmimizde kendisiyle meydana getirilen röportajla da yer almıştır.)
2004 – Buruk a’cı (Kısa film)
2003 – Demirhan Baylan (Video klip)

Kitapları :
2014 – Mustafa Nusa’nın Hikayesi
2014 – KTN – Kişisel Toplantı Notları
2014 – Kitab-ı Mente (Kaan Çaydamlı , Mete Avunduk)
2011 – Son Kare (Kaan Çaydamlı , Enis Batur )

Kaan Çaydamlı kimdir

    Fotoğrafçı, Mühendis

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Fikret Otyam kimdir

Fikret Otyam kimdir, Fikret Otyam, 19 Aralık 1926 tarihinde Niğde, Aksaray‘da 6 kardeşin 3. olarak doğmuştur. Annesi ise Naciye Hanım’dır. Asker olan babası Vasıf Bey Konya ikinci ordudan emekli olduktan sonra eczacılık yapmaya başlamış, İsmet İnönü‘nün silah arkadaşlarındandır. Nedim Vasıf Otyam ile Nusret Kemal Otyam adında kardeşleri vardır. Altı yaşından itibaren babasının eczanesinde çalışmaya başlayan Fikret Otyam, ilkokul ve ortaokulu Aksaray’da okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE