Ana Sayfa / şarkıcı / Kaan Tangöze kimdir

Kaan Tangöze kimdir

Kaan Tangöze kimdir, Alternatif rock müziği icra eden Duman grubunun solisti ve gitaristidir.

Kaan Tangöze, 5 Eylül 1973 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Aslen Samsunludur. Müzik yaşamına 8 yaşlarındayken babasının almış olduğu piyano ile adım atmıştır. 14 yaşlarına ulaştığında ise elektro gitara merak sarmış ve elektro gitar çalmaya adım atmıştır.

Kaan Tangöze, alternatif rock müziği sti ve gitaristidir. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze’dir. Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Gezim Kısmı’nü tamamlamıştır. ABD‘de University Of Seattle’da iktisat üstüne yüksek lisans yapmıştır. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile birlikte müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle’da yazdığı ‘La,la,la,la’ isminde bir parçası ABD’de gösterilen iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan ilkin Ari Barokas ile beraber Mad Madame isminde grunge/cover icra eden bir grupları vardı.

Ocak 2006 da, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana’yla birlikte, Karanlıkta ve Tam Olsun adlı iki parçanın yer almış olduğu Karanlıkta isminde bir solo emek harcama yapmış oldu.

10 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay Kaan Tangöze’nin evinde intihar etmiştir.

24 Mart 2010 tarihinde manken Seçkin Piriler ile evliliğe ilk adımını attı. Hakan ve Volkan isminde iki oğlu vardır. 11 Mart 2016 tarihinde boşandılar. Eşinden boşandıktan sonrasında sevgilisi Kıvılcım Ural ile beraber olmaya devam etti.

Yeşim Salkım‘ın Boşuna isminde parçasında vokal yapmış oldu. Vokalistliğini yapmış olduğu Duman grubunun şimdiye kadar 6 stüdyo albümü, 2 konser albümü ve 1 konser DVD’si vardır.

Albümleri :
Stüdyo Albümleri :
1999 – Eski Köprünün Altında
2002 – Bir ihtimal Alışman Lazım
2005 – Seni Kendime Sakladım
2009 – Duman I
2009 – Duman II
2013 – Darmaduman
2015 – Gölge Etme

Konser Albümleri :
2003 – Konser
2004 – Bu Akşam
2008 – Rock’n Coke Konseri
2011 – Canlı

Kaan Tangöze kimdir

müzisyen

    , Solist

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno