Ana Sayfa / iş adamı / Kaya Çilingiroğlu kimdir

Kaya Çilingiroğlu kimdir

Kaya Çilingiroğlu kimdir, Kaya Çilingiroğlu, 1964 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Anası Dr. Gülümser hanım, babası Prof. Dr.Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun tek çocuğudur. Çilingiroğlu ailesi Trabzon’un Sürmene kazasının, bugün bile otomobilin zor çıkabildiği, eski adıyle Zavli, şimdiki adıyle Muratlı köyünden.Yavuz Sultan Selim zamanında, ona çilingirlik meydana getiren bir ailenin halkası olmaları sebebi ile “Çilingiroğlu” soyadı da oradan geliyormuş. Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu İstanbul’da tanınmış bir cerrah doktodur.

Baba Hüseyin Kaya Çilingiroğlu ve eşi Gülümser Hanım, 1962 senesinde evlendiklerinden iki yıl sonrasında yetişim için Almanya’ya gittiklerinde tek evlatları Kaya da burada 1964 de doğar. 2 yaşına gelene kadar Almanya’da büyür. İstanbul’a döndükten sonrasında Kaya Çilingiroğlu’nun çocukluğu Sultanahmet ve Cağaloğlu’nda geçer. İlkokul üçüncü sınıfta okurken, babasının Şişli Bomonti’den ev alması ile çevre değiştirir. Lisesiye Saint Michel Lisesi’nde adım atar, ikinci sınıftan sonrasında iki yıl da Yıldız Lisesi’nde okuyarak mezun olur. Beş dersten sınıfta kalmasına karşın, tıp fakültesini kazanılmış olduğu için mezun edilir.

Tıp Fakültesi’nde okudu. Dördüncü sınıftan ayrıldı. Üniversiteyi bıraktığı 1985-86’dan sonraki dört-beş yıl içinde balıkçılık, bar işletmeciliği yapar. 1990’da Osmanbey’de ofis açtı sigortacılık, emlakcılık ve borsa işleri yapmış oldu. “2019” adlı radyonun ortaklarından oldu. Aynı süre da gsm bayiliğinin haricinde bir reklam ajansının da ortağıdır.

Kaya Çilingiroğlu, Ayşem Saraçoğlu ile yapmış olduğu fena giden ilk evliğini 1990 da bitirdikten sonrasında, ikinci evliliğini, dört yıl flört etmiş olduğu sanatçı Hülya Avşar‘la Ağustos 1997’de Paris’te yapmış oldu. Bu evlilikten 15 0cak 1998 tarihinde Zehra adlı bir kızı oldu. Zehra adı, Kaya Çilingiroğlu’nun babası Prof. Dr. Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun annesinin isminden geliyor. Çift, 2005 senesinde boşandı.

Türkiye’nin en sevilmiş olduğu sanatçılardan önde gelen Hülya Avşar‘la yapmış olduğu evlilikten dolayı, magazin basınının gündeminden asla düşmediler.

Üçüncü evliliğini, Feraye Tanyolaç ile 19 Şubat 2009 tarihinde oğulları 2.5 yaşlarındayken yapmış oldu. Bebeğe, büyükbabası Profesör Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun adı verildi.

Galatasaray kulübünün yüzme takımında 8 yıl spor yapmış oldu, yüzme ulusal takımının kaptanlığına kadar terfi etti, onlarca kez üstün derece elde etti. Beşiktaş taraftarıdır. Tenis, kayak, badminton ve squash oynar. İyi bir golf oyuncusu ve Klassis Golf Club üyesidir. Yüzme, racketball ve golf spor dallarında üçünde de Türkiye şampiyonluğu var.

Biriktirmeyi sevilmiş olduğu için otomobilden kredi kartına, madeni paradan saate, kalemden şapkaya daha birçok mevzuda koleksiyonu bulunmaktadır.

Kaya Çilingiroğlu kimdir

    İş adamı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno