Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Kelly Clarkson kimdir

Kelly Clarkson kimdir

Kelly Clarkson kimdir, Kelly Brianne Clarkson, 24 Nisan 1982 tarihinde ABD’nin Teksas eyaletinde Fort Worth şehrinde, Burleson’da Jeanne Clarkson ve Joseph Clarkson çiftinin kızı olarak dünyaya geldi. Sanat yaşantısına ilkokulun yedinci sınıfındayken Okulun korosunda şarkı söyleyerek başladı. 2000 senesinde Burleson lisesinden mezun oldu. Kardeşleri; Jason (d. 1973), kız kardeşi: Alyssa (d. 1976). Kelly Clarkson 6 yaşlarındayken ebeveyni boşanmışlar.

Lisede iken 1996’da Hollywood‘a gidip başarısını orda kanıtlamaya kabul eden Kelly Clarkson, “Sabrina The Teeanage” adlı dizide figüran olarak rol aldı. Hemen sonra Burleson’a geri dönen Kelly Clarkson, orada bir beyazperde salonunda çalışmaya başladı, Red Bull enerji içeceklerinin promosyoncusu oldu ve bir güldürü klübünde kokteyl servisi yaparak geçimini sürdürmeye başladı.

ABD’de Fox Tv’nin 2002 senesinde düzenlemiş olduğu ilk American İdol yarışmasının birincisi oldu (4 Eylül 2002), yarışmadan 1 milyon dolar ödül ve albüm sözleşmesi ile çıktı. Kazanılmış olduğu birincilikten derhal 2 hafta sonrasında yarışmada kendisine birinciliği kazandıran şarkı ‘A Moment Like This’ ile platin plak kazanmıştır.

Kelly Clarkson, 2002 yılının yazında, yetenekli bir sanatçı olmaktan çıkıp, tüm dünyada tanınan bir müzisyen olma yolunda ilk adımını atarak 2003 senesinde “Thankful” adını verdiği birinci albümünü yayınlamıştır. 200“Breakaway” pop-rock tarzına kaymış ve ilk albümdeki başarısını sürdürmüştür. Bu iki albümle, toplamda iki Grammy kazanmıştır.

Tüm bu başarılarına karşın Kelly Clarkson, New York ya da Los Angeles‘a taşınmak yerine doğduğu ve büyümüş olduğu yer olan Texas’ta kalmayı tercih etti.

Kelly Clarkson, 3 Şubat 2007’de Londra, Wembley Arena’daki ilk büyük konserini verdi.

25 Haziran 2007 tarihinde ‘My December’ adlı 3. albümünü yayımlayan Kelly Clarkson’ın çıkış şarkısı‘Never Again’ oldu.

Kelly Clarkson’ın “All I Ever Wanted” adını taşıyan dördüncü stüdyo albümü 10 Mart 2009’da raflardaki yerini aldı.Beşinci albümü olan “Stronger” 24 mart 2011’de piyasaya çıktı.

Albümleri:
2003 – Thankful
2004 – Breakaway
2007 – My December
2009 – All I Ever Wanted
2011 – Stronger

Kelly Clarkson kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Melis Babadağ kimdir

Melis Babadağ kimdir, “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno