Ana Sayfa / doktor / Kerem Kınık kimdir

Kerem Kınık kimdir

Kerem Kınık kimdir, 4 Nisan 2016 zamanı itibari ile Türk Kızılayı Genel Başkanıdır.Kerem Kınık, 1970 senesinde Malatya‘nın Hekimhan ilçesinde dünyaya gelmiştir. İstanbul’da Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe’de ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Kerem Kınık, 1995 yılına kadar Amasya’da Sıhhat Ocağı Görevli Hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Dairesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Peşinden İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sıhhat komisyonu başkanı olarak vazife yapmış oldu.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sıhhat ve Toplumsal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsil etti. Çeşitli Sivil Cemiyet ve İnsani Yardım Müesseselerinde yöneticilik yapmış oldu. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Data Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Ustalaşmış iş hayatında ulusal ve internasyonal teknoloji firmalarında Genel Müdürlük görevi meydana getiren Kerem Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde Afet Tıbbı alanında da doktora emekleri yürütmektedir.
2013 senesinde “Yeryüzü Doktorları Derneği” başkanlığına seçilmiştir. 14 Aralık 2015 tarihinde derneğin Muhteşem Genel Kurulu toplantısında meydana getirilen seçimde görevini Dr. Yahyahan Cenup’e devretmiştir.
2015 senesinde Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 4 Nisan 2016 tarihinde Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

İngilizce ve orta seviyede Arapça bilen Kerem Kınık, Dr. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir. Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra isimlerinde üç evladı vardır.

Kerem Kınık kimdir

Hekim

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Altınok Öz kimdir

Altınok Öz kimdir, İstanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktordur. Altınok Öz, 1951 senesinde Nevşehir‘de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno