Ana Sayfa / avukat / Kezban Hatemi kimdir

Kezban Hatemi kimdir

Kezban Hatemi kimdir, Meşhur davaların avukatlığını yapmakla ünlüdür.

Kezban Hatemi, tanbul’da Şahver ve Ali Demirci çiftinin kızı olarak zincirlikuyu’da dünyaya gelmiştir. Liseyi Nişantaşı Kız Lisesi’nde okudu, arkasından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyarak 1972 senesinde mezun oldu. Aynı yıl onun hocalığını da yapmış olan Hüseyin Hatemi ile evliliğe ilk adımını attı. Aynı okulda doktora yapmış oldu.

İstanbul Barosu’nda kayıtlı özgür avukat olarak çalışan Kezban Hatemi, eşinin tersine hararetli ve süratli konuşmalarıyla tanındı.

Türk siyasal hayatında zamanı davalardan biri olarak kabul edilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Siirt’te okumuş olduğu şiirin arkasından başlamış olan yargı sürecinde gene ön saftaydı. Hrant Dink cinayetinin arkasından oluşturulan davada eşi Rakel Dink’in avukatlığını da üstlendi.

Uzmanlık alanları İslam hukuku, insan hakları, hanım hakları, çocuk hakları ve hayvanen Teknik Üniversitesi ve Darülaceze Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği görevini de yürütüyor. Ulusal ve internasyonal çeşitli konuşma ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmaktadır. Sokak evlatları ve uyuşturucu ile savaşım için çeşitli konuşma ve sempozyumlara iştirak etmiştir.

Katolik, Ortodoks ve Süryani cemaatlerinin kurumsal, Patrik Bartholomeos’un kişisel avukatıdır. Papa 2. Jean Paul’ün davetlisi olarak Vatikan’a gitti.

1995 senesinde Ekim-Şubat ayları içinde “Elmanın Yarısı” adlı tv programını düzenleyerek yönetmiştir.

Kezban Hatemi’nin fotoğraf çekmek, ebru yapmak, tespih ve fotoğraf koleksiyonu yapmak hobileri arasındadır.

Kezban Hatemi, 26 ağustos 1972 tarihinde avukat Hüseyin Hatemi ile evliliğe ilk adımını attı. Mehmet Ali (d.1973) isminde bir oğlu vardır.

Kezban Hatemi, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafınca açıklanan ve sulh sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanoğlu listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kezban Hatemi kimdir

    Avukat

Bu habere de bakabilirisiniz

Müfit Gürtuna kimdir

Müfit Gürtuna kimdir, İstanbul büyükşehir eski belediye başkanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno