Ana Sayfa / Milletvekili / Kutbettin Arzu kimdir

Kutbettin Arzu kimdir

Kutbettin Arzu kimdir, 27 Ağustos 2015 tarihinde 63. hükümette Besin Ziraat ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve getirildi.

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955 tarihinde Diyarbakır Bahteri Köyü’nde dünyaya gelmiştir.

Babasının adı Ekrem, annesinin adı Emine’dir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonrasında Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı.

Kutbettin Arzu, Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak vazife yapmış oldu.

Mühendislik ve Mimarlık şirketi kurarak özgür iş hayatına geçti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği yapmış oldu.

Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfıe Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Tecim ve Endüstri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Tecim ve Endüstri Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Endüstri Bölgesi Müteşebbis Kurul Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş oldu.

Kutbettin Arzu, evlidir ve 4 evladı vardır.

29 Mart 2009 Mahalli Seçimleri’nde AKP‘den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu sadece seçilemedi.

2011 senesinde milletvekili seçildi. 23. dönemde Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak TBMM‘de vazife yapmış oldu.

2011 senesinde Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 28 Ağustos 2015 geçmişine kadar Ziraat Bakanı yardımcılığı görevini yapmış oldu

Kutbettin Arzu, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında bir koalisyon hükümeti kurulmadığı için, Anayasa’nın 116. Maddesi gereğince TBMM seçimlerini yenileme sonucu gereğince 24 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca Anayasa’nın 114. maddesine nazaran Ahmet Davutoğlu‘na Bakanlar Kurulu’nu kurma görevini verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oluşturmak zorunda olduğu geçici Bakanlar Kurulu kabinesi içinde olmak için 11 bağımsız saptanca için Ali Rıza Alaboyun, Kutbettin Arzu ve Vecdi Gönül, AK Parti’nin eski vekilleri. 3 isim, bağımsız olmak için AK Parti’den çekilme etti.

Kutbettin Arzu, 27 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun açıklamış olduğu 63. Hükümet bakanları sıralamasında bağımsız kontenjandan Besin Ziraat ve Hayvancılık Bakanı olarak yayınlandı.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca yeni kabine onaylandı.

28 Ağustos 2015 tarihinde Besin Ziraat ve Hayvancılık Bakanı görevini Mehdi Eker

Kutbettin Arzu kimdir

    • Milletvekili, Mimar,

Politika

    adamı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Musa Çam kimdir

Musa Çam kimdir, 24.,25.ve 26. dönem CHP İzmir milletvekilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno