Ana Sayfa / internet / Laptop’un kamerası çalışmıyor, nedeni nedir nasıl çalıştırılır?

Laptop’un kamerası çalışmıyor, nedeni nedir nasıl çalıştırılır?

Daha önceki bir yazımızda sizlere masaüstü bilgisayarda web kamera niçin çalışmaz, bunun sebebi neler olabilir, hangi hatalardan kaynaklanabilir ve bu hataların çözümleri hakkında detaylı bilgiler paylaşmıştık. Bugünkü makalemizde ise bu kez Laptoplar şu demek oluyor ki dizüstü bilgisayarlar için kamera sorunları ve bu sorunların çözümü üstünde duracağız.

2014-07-09_06-15-30

Masaüstü bilgisayarlarda çözüm yöntemlerini uygulamak birazcık kolaydır fakat bilhassa laptop’larda işlemler birazcık daha zor olabilir. Donanımsal müdahale gerektiren durumlarda yetkili servislerden destek almanız gerekebilir.

Kamera arızaları ve çözüm yolları

Bazı laptop modellerinde kamera açma kapama tuşları vardır. FN + kombinasyonları ile kamera simgesinin bulunmuş olduğu tuşlara basarak kameranızı açıp , kapatabilirsiniz.

Kamera yazılımı yüklü olmadığı için çalışmıyor olabilir. Bilgisayarım’a sağ tıklayıp / Özellikler / Aygıt yöneticisi menüsüne girerek;

2014-07-09_06-15-51

Görüntüleme aygıtlarını denetim etmeniz gerekiyor. Eğer bu şekilde bir seçenek yoksa ve sarı ünlem işareti ile belirtilmiş bir donanım aygıtı yoksa muhtemelen kameranız arızalıdır.

Harici webcam kullanıyorsanız Usb kablosunu denetim etmeniz gerekiyor.

Laptop kullanıcıları için ekranın ön panelini açarak kamera kablolarını denetlemek gereklidir.

Eğer kameranız yüklü ve herhangi bir mesele görünmüyorsa geriye son küçük bir ihtimal kalmaktadır. Kullanmış olduğunuz yazılımda kamera aygıtınız seçili değil.  Her yazılımda menüler farkı olduğundan sizlere kullananların en oldukça tercih etmiş olduğu görüntülü görüşme programı olan Skype’da kameranın nasıl seçileceğini anlatalım.

Skype / Araçlar / Seçenekler Menüsünden

Görüntü ayarlarına giriş yapın.
2014-07-09_06-16-14

Görüntü ayarlarında web kamerası bölümünde kameranızın seçili olması gerekiyor. Eğer kameranız görünmüyorsa kamera yazılımı kaldırıp tekrardan yüklemeniz gerekebilir.

Laptop kullanıcıları Google arama motoruna laptop markasını yazarak ilgili yazılımları indirebilirler. Mesela:Acer Aspire 5755g Driver yazmanız durumunda acer support sayfasına yönlendirileceksiniz.

Problemi gideremeyen dostlar uzaktan yardım talebinde bulunursa destek olabiliriz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno