Ana Sayfa / karikatürist / Latif Demirci kimdir

Latif Demirci kimdir

Latif Demirci kimdir, Canavar Koyun Orhan, Muhlis Bey, Arap Kadri, Mithat-Mirsat ve Press Bey tiplerinin çizeridir.

Latif Demirci, 31 Ocak 1961 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Günlük yaşamı komik ve abartılı bir çizgi diliyle yansıtmaktadır. Ortaöğrenimini 1979 senesinde sınavla dışarıdan tamamladı. Aynı yıl Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Kısmı’nde başladığı yüksek öğrenimini yarım bıraktı.

14 yaşlarında iken 1975 senesinde ilk karikatürü Gırgır dergisinde gösterildi. 30 Mart 1978 – 5 Temmuz 1979 tarihleri içinde dostlarıyla beraber “Mikrop” adlı haftalık gülmece dergisini çıkardı. Derginin kapanması üstüne tekrardan Gırgır‘a döndü. Ek olarak Fırt ve Yeni Gündem dergileri ile Söz gazetesinde çizdi.

1989 senesinde Gırgır’dan ayrılarak, 1989-1995 içinde “Hıbır” dergisi ve 1995-1998 yılları aralığında “HBR Maymun” adlı gülmece dergisi olarak gösterilen dergilerinin Hasan Kaçan, Ergün Gündüz ve Atilla Atalay ile beraber kurucuları içinde oldu.

Canavar Koyun Orhan, Muhlis Bey, Arap Kadri, Mithat-Mirsat ve Press Bey tiplerinin çizeridir.

Gülmece dergilerinin yanısıra Yeni Gündem, Nokta, Panorama, Gazete Pazar, Söz şeklinde günlük gazete ve haftalık siyasal dergilerde de çalıştı.

90’lı yıllarda yurtiçinde iki, yurtdışında da Hollanda, Fransa, Finlandiya‘da olmak suretiyle 3 karikatür sergisi açtı. Ek olarak kitap kapakları, poster ve çizgi film emekleri oldu. Nokta, Panorama, Gazete Pazar, Söz şeklinde günlük gazete ve haftalık siyasal dergilerde de çalıştı.

Özgürlük gazetesinin birinci sayfasında güncel-politik karikatürler çizdi ve Pazar ekine yarım sayfa hazırladı, Kelebek ekine “Evli ve Cepli” adlı çizgi bantı yapmış oldu.

Özgürlük gazetesinde karikatürleri yayınlanmakta iken 2012 yılının Nisan ayında gazeteden ayrıldı. Latif Demirci, karikatürlerini “Gülmece haber”de çizmeye devam ediyor.

Önceki evliliğinden bir kızı olan Latif Demirci, 2009 yılının yılbaşından itibaren müzisyen Nilüfer ile beraber oldu.

Karikatür albümleri:
1984 – The Selamin Aleyküm
1985 – Tarzan-Arap Kadri
1987 – Yes Sorun
1991 – Eyvah! Mezun Oldum
1991 – Mithat-Mirsat
1992 – Nostalcisi Kandilli
1996 – Çeviren Latif Demirci
1997 – Doğuştan Fenerli Mithat
2000 – Press Bey Milenyum 2000
2001 – Köşeli Türklerden Press bey
2002 – Bugün, Devlet İçin Ne Yaptın?
2006 – Yavrum Senin Ülken Bir Melekti

2006 – Press Bey Yazmışım Anasını
2006 – Evli ve Cepli

Latif Demirci kimdir

    Karikatürist

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno