Ana Sayfa / milletvekili / Levent Gök kimdir

Levent Gök kimdir

Levent Gök kimdir, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde meydana getirilen genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.

Levent Gök, 24 Ekim 1959 tarihinde Balıkesir‘de dünyaya gelmiştir. Babasının adı Salih Parlak zeka, annesinin adı Güngör’dür. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara‘da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Levent Gök, Avukat olarak mezun best özgür avukat olarak çalıştı. İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulunmuş oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Gök, evli ve Dere Gök ve Irmak Gök Saday adlarında iki kızı vardır.

Siyasal kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaparak başladı. CHP Ankara İl Başkanlığı yapmış olup 2011 Genel Seçimlerinde Ankara’dan milletvekili talibi oldu.

2011 senesinde Türkiye genel seçimlerinde CHP Ankara milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2012 senesinde CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 22 Ağustos 2014 tarihinden beri Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili olarak vazife yapmaktadır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde meydana getirilen genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.

Levent Gök kimdir

    Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Bilal Uçar kimdir

Bilal Uçar kimdir, 7 Ocak 2016 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno