Ana Sayfa / şarkıcı / Luis Fonsi kimdir

Luis Fonsi kimdir

Luis Fonsi kimdir, 2017 yılına kadar 8 albüm çıkaran Luis Fonsi, başarıyı ‘Despacito’ ile elde etti.Luis Fonsi, 15 Nisan 1978 tarihinde San Juan, Porto Riko‘da dünyaya gelmiştir. Tam adı Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero’dır. Ailesi ABD‘ye göç etmiş ve Orlando’ya yerleşmiştir. Ufak yaşta ailesiyle Orlando’dan Florida’ya taşındılar. Florida State Üniversitesi‘nde ses teknikleri eğitimi aldı.

Luis Fonsi, 1994 senesinde daha 16 yaşlarında iken 9’uncu sınıftan arkadaşı ve eski ‘N Sync üyesi Joey Fatone ile ‘The Big Guys’ adlı bir grupta şarkı söylemiş oldu.

Ustalaşmış müzik kariyeri 1998 senesinde yayımladığı “Comenzaré” adlı albümle başladı. “Eterno”, “Amor Secreto”, “Abrazar la Vida”, “Paso a Paso” ve “Palabras del Silencio” albümleriyle platin plak kazanmıştır. 2017 senesinde piyasaya çıkan Daddy Yankee ile ortak emek vermesi “Despacito” müzik listelerinde bir numara oldu.

Luis Fonsi, 3 Haziran 2006 tarihinde oyuncu Adamari López (Torres) ile evliliğe ilk adımını attı. 8 Kasım 2010 tarihinde boşandı. 2011 yılından beri beraber olduğu İspanyol model Agueda Benavides ile 2014 senesinde evliliğe ilk adımını attı. Mikaela López-Cepero (d.2011) isminde bir kızı vardır.
2017 yılına kadar 15 albüm çıkaran Luis Fonsi, başarıyı ‘Despacito‘ ile elde etti. YouTube’a ocak ayında yüklenen şarkı şu ana kadar 2.64 milyar kez seyredildi. Google’ın sahibi olduğu YouTube’un yanı sıra Spotify, Amazon, Apple Music ve Vivo benzer biçimde değişik platfromlardan alınan veriler ışığında şekillenen sıralamaya gore Despacito bugüne dek toplam 4.6 milyar kez dinlendi.
Albümleri :
1998 – Comenzaré
2000 – Eterno
2001 – Remixes
2002 – Fight the Feeling
2002 – Amor Secreto
2003 – Abrazar la vida
2005 – Paso a Paso
2006 – Éxitos 98:06
2007 – Deluxe Selection
2008 – Palabras del Silencio
2009 – 6 Super Hits
2011 – Tierra Firme
2014 – 8 (Albüm)
2015 – Dime Como (Single)
2017 – 2En1
2017 – Despacito

Luis Fonsi kimdir

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno