Ana Sayfa / şarkıcı / Mansur Ark kimdir

Mansur Ark kimdir

Mansur Ark kimdir, Mansur Ark, 26 Kasım 1965 tarihinde Mersin‘de dünyaya gelmiştir. Babası Libya, Trabluslu, anası Mersinlidir. Afrika kökenli olan Mansur Ark’ın kendisinden büyük iki ağabeyi, bir ablası vardır. Çocukluğu babasının Mersin’de çalmış olduğu Ataş Petrol Rafinerisinin lojmanında geçti. Mansur Ark 6 yaşından itibaren yelken sporuyla ilgilendi. İlkokulu Mersin Namık Kemal ilkokulunda okudu, ortaokul ve liseyi Dumlupınar Lisesinde okudu. Çukurova üniversitesi Mersin Meslek Yüksek Okulu Elektrik kısmına bir yıl devam ettikten sonrasında okulu bıraktı.

Mansur Ark, askerliğini 1984 senesinde unda yapmış oldu. 1990 senesinde Almanya Frankfurt’a yerleşti. Sadece hemen sonra Türkiye’ye geri dönüş yapmıştır. Bir başka müzik sanatçısı Ragga Oktay ile yakın arkadaştır. İstanbul’da yaşayan Mansur Ark, tam bir Bodrum aşığıdır.

1994 senesinde müzik ile hobi olarak ilgilenmeye başladı. 1996 senesinde BAY MÜZİK ile anlaşarak ilk albüm anlaşmasını imzaladı. 1997 senesinde kendi adını verdiği ilk albümünü yapmış oldu. Albümdeki “Maalesef” adlı parçayla büyük bir çıkış elde etti ve o yılların en oldukca dinlenen şarkıları arasına girdi. Albümde yer edinen tüm şarkıların söz ve müziği Mansur Ark’a aittir. Türk pop ağırlıklı olmak suretiyle değişik türlerde şarkıları vardır.

Müzik hayatına başlamadan ilkin Manavgat/Antalya’da Robinson Club Pamfilya’da üç yıl animatörlük yapmıştır.

İlk oyunculuk denemesini 1998’de gösterilen “Ruhsar” adlı TV dizisinde konuk oyuncu olarak icra eden Mansur Ark derhal arkasından ertesi yıl 1999’da TGRT’de gösterilen “İç Güveyi Billy” adlı dizide başrol almayı başardı. 2002 senesinde Kanal D’de gösterilen “Bayanlar Baylar” adlı dizide oynadı, bir yıl sonrasında “Sultan Makamı” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2002 senesinde yapmış olduğu “Fark” adlı albümündeki “Yarim” adlı şarkıyı Ragga Oktay‘la düet olarak yapmıştır.

Olacak O Kadar dizisinde de rol alan Mansur Ark, çeşitli dizi ve beyazperde filmlerinde de oynamıştır. Almanya’daki Türk tv kanalı Türkshow’da gösterilen ”İthal Gelin” adlı dizide Süleyman karakterini canlandırdı.

2004 senesinde Kanal D’de gösterilen Dayı adlı dizinin müziklerini yapmış oldu.

Mansur Ark, Almanya’da kalmış olduğu dönemde iki yıl evli kalmış olduğu eşinden boşandı. Mansur Ark evlidir.

2010 senesinde başrollerinde Selda Alkor, Damla Sönmez ve Gökhan Mumcu‘nun olduğu Mahpeyker Kösem Sultan adlı oynadığı ilk beyazperde filmimizde “Kızlar Ağası Mustafa Ağa” karakterini canlandırdı.

2013 senesinde yakın arkadaşı olan Ragga Oktay‘ın yönettiği Mc Dandik adlı filmimizde Jamaikalı bir hakimi canlandırdı.

Birçok ürün reklam filmimizde oynadı, bilhassa Lassa’nın 2014 yılındaki reklamındaki şarkısıyla dikkat çekti.

Albümleri :
1997 – Mansur Ark
1999 – Öğrendim
2002 – Fark
2004 – Gazla Gitsin
2009 – Sende Bendensin
2012 – Bu Kere
2015 – Maalesef (İnadı Bırak) (Berkant Dural Feat. Mansur Ark)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Baba Mirası (Beyazperde Filmi)
2013 – Mc Dandik (Jamaikalı Hakim) (Beyazperde Filmi)
2012 – İşler Güçler (11. bölümünde konuk oyuncu) (Kendisi) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (Kızlar Ağası Mustafa Ağa) (Beyazperde Filmi)
2007 – İthal Gelin (Süleyman) (TV Dizisi)
2003 – Sultan Makamı (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2002 – Bayanlar Baylar (Zambo) (TV Dizisi)
1999 – İç Güveyi Billy (Billy) (TV Dizisi)
1997 – Ruhsar (Arap) (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
1986 – Olacak O Kadar (Bir skeçte Ark, Yılmaz Morgül’ü yakalamaya çalışan Amerikalı gizmen rolünü canlandıran)(TV Dizisi)

Müzik :
2004 – Dayı (TV Dizisi)

Mansur Ark kimdir

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno