Ana Sayfa / dansçı / Manuel Reina kimdir

Manuel Reina kimdir

Manuel Reina kimdir, 21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlamış olan “Elin Oğlu” adlı canlı gösterilen talk-show programındadır.

Manuel Reina, İspanya‘da Sevilla şehrinde dünyaya gelmiştir. Aile geleneğiyle dans çalışmalarına 6 yaşlarında José Galván Akademisinde başladı 16 yaşına kadar flamenko ve klasik bale eğitimi aldı. ve Sevilla’da İspanya’nın Ulusal dansçısı Manolo Marin ile devam etti. Bununla beraber, 5 yıl süresince Profesor Antonio Castillo‘dan klasik dans eğitimi aldı. Sonrasında da Sevilla Konservatuarı’nda Manolete, Antonio Canales ile koreografi kurgulama çalışmalarına başladı.

İlk olarak 9 yaşlarında ustalaşmış çalışmalarına başladı. 18 yaşlarında Dünyaca meşhur Jose Galvan Flamenko dans grubu ile dan Flamenco gruplarıyla dünyayı dolaştı. NewYork, Tokyo, Berlin ve Sao Paolo‘da yaşadı. Dans gösterileri ve eğitmenlik yapmış oldu. Flamenco üstünde çalışırken hem de çağdaş dansları tanıma fırsatı buldu ve koreografi eğitimini derinleştirdi.

Ballet Yoko Komatsubara ile koreografi yapmış oldu. Japonya‘da İspanya Ulusal Balesinden Luis Ortega ve Curro de Bormujos ile sahne aldı.

Yer almış olduğu flamenco yapıtlardan bazıları ‘Tierra y Fuego’, ‘Carmen’, ‘Bernarda Alba’ dır. Paco Mora gösterilerinde birinci dansçı olarak yer aldı ve tüm Cenup ABD’yı dolaştı. Almanya, İsveç ve Hollanda turnesine çıktı. Yoko Komatsubara ile Festival Union’a katıldı. Kurucusu ve koreografı olduğu ‘Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion’ grubuyla festivallere ve internasyonal organizasyonlara katıldı.

1998 senesinde bir dans gösterisi için iki hafta Türkiye’de kaldığında şimdiki eşi Işıl Hanım ile tanıştı, 1999 senesinde 3 aylığına yeniden ulaştığında Işıl Hanım ile gene görüştü, bu sefer onu da İspanya‘ya götürüp orada evlendiler. 4 yıl İspanya’da yaşadıktan sonrasında İstanbul‘da yaşamaya karar verdiler.

2004 senesinde İstanbul‘a döndüklerinde “Etnik34 Creative Group” adı ile Flamenko das okulu açtılar. Bu süreçte kurucusu ve koreografı olduğu Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion grubuyla festivallere ve internasyonal organizasyonlarda yer aldı. Manuel Reina, Flamenco Reina adını verdiği grupla beraber tertipli gösteriler ve konserler vermekte, değişik konseptlerde projeler hazırlayıp sunmaktadır.

Manuel Reina, 2002 senesinde Işıl Karaman ile İspanya Sevilla’da evlendiler. Ali (d.2003) ve Rosa (d.2010) adlarında 2 evladı vardır.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlamış olan “Elin Oğlu” adlı canlı gösterilen talk-show programını Yaşam Varol ve Sinan Çalışkanoğlu birlikte sunmaya başladı. Türkiye’de yaşamını sürdüren, değişik milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Cenup Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Manuel Reina kimdir

    Dansçı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yaprak Özdemiroğlu kimdir

Yaprak Özdemiroğlu kimdir, Yaprak Özdemiroğlu, 1963, yılında Ankara’da doğmuştur. Annesinin adı Ayla hanımdır. Müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun kızıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünden mezun oldu. Mezuyatına profesyonel olarak tiyatro ile başladı. 1981 yılında Yeşilçam’a geçerek sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno