Ana Sayfa / başbakan / Manuel Valls kimdir

Manuel Valls kimdir

Manuel Valls kimdir, 31 Mart 2014 zamanı itibariyle Fransa Başbakanıdır.

Manuel Valls, 13 Ağustos 1962 tarihinde Barselona, İspanya‘da dünyaya gelmiştir. Tam adı Manuel Carlos Valls Galfetti’dır. Babası İspanyol ressam Xavier Valls, anası İsviçre İtalyanlarından Luisangela Galfetti’dir. 1980 senesinde Paris‘e taşındı. Paris’de Tolbiac Üniversitesi‘nde tarih öğrenimi görmüş oldu.

1982 senesinde Fransa vatandaşı oldu. Üniversitede okurken Bağımsız ve Demokratik Fransa Üniversiteliler Ulusal Birliği’ne kayıt oldu.

Manuel Valls, İspanyolca, Fransızca, Katalanca ve İtalyanca bilmektedir.

1988-1991 yılları aralığında Başbakan Michel Rocard için gençlik mevzularında danışman olarak vazife yapmış oldu. 1993 senesinde Toplumsal Parti yönetiminde yer aldı. 1997-2002 yıllarında Başbakan Lionel Jospin‘in basın ve yazışma mevzusunda danışmanlığını yapmış oldu.

2002 senesinde Ulusal Meclisi Üyesi ve bununla birlikte 2001-2012 yılları aralığında Evry Belediye Başkanı oldu. 2002-2012 yılları aralığında milletvekilliğini yapmıştır.

2012 senesinde Toplumcu Parti’nin Cumhurbaşkanlığı ön seçiminde aday oldu sadece seçilemedi. François Hollande‘ın kampanyada yazışma danışmanlığını yapmış oldu. 16 Mayıs 2012 tarihinde Jean-Marc Ayrault‘un kurduğakanı olarak göreve getirildi.

31 Mart 2014 tarihinde Fransa başbakanı olarak göreve getirildi.

5 Aralık 2016 tarihinde yapmakta olduğu Fransa Başbakanlığı görevinden çekilme eden Manuel Valls, cumhurbaşkanlığına aday bulunduğunu deklare etti.

Birliktelikleri :
1.eşi: Manuel Valls, 1987 senesinde Nathalie Soulié ile evliliğe ilk adımını attı. 2007 senesinde boşandı. Benjamin Valls (d.1991), Ugo Valls (d.1993), İkizler; Alice Valls(d.1999), Joachim Valls (d.1999) adlarında 4 evladı vardır.
2.eşi : Manuel Valls, 1 Temmuz 2010 tarihinde Moldovalı bir Yahudi olan keman sanatçısı Anne Gravoin ile evliliğe ilk adımını attı.

Manuel Valls kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Süleyman Demirel kimdir

Süleyman Demirel kimdir, Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanı ve Cumhurbaşkanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno