Ana Sayfa / müzisyen / Marilyn Manson kimdir

Marilyn Manson kimdir

Marilyn Manson kimdir, Kendi adını taşıyan Marilyn Manson adlı Rock grubunun vokalisti ve kurucusu olan A.B.D.’li müzisyen. Aslolan adı olan Brian Hugh Warner’ı daha sansasyonel bir isim almak için değiştirmiş, Pop müzik ikonu Marilyn Monroe ve ABD’li seri katil Charles Manson’un adlarını birleştirip sahne adını oluşturmuştur. Değişik seçimi ve ürkütücü görünüşüyle kısa sürede en fazla ilgi gören müzik ikonlarından birisi haline gelmiştir.

Marilyn Manson, 5 Ocak 1969 tarihinde, Canton, Ohio, A.B.D.’de dünyaya geldi. Barb ve Hugh Warner çiftinin tek evladı olan Manson’un doğum adı Brian Hugh Warner’dı. Hertage Hristiyan Okulu ve Cardinal Gibbons Lisesi’ni bitiren Manson, 1990 senesinde Broward Koleji’nde gazetecilik okudu.

Üniversitede okumuş olduğu yıllarda Florida’nın sayılı müzik ve yaşam dergilerinden 25th Parallel’de m Manson, bu sayede pek oldukca meşhur grupla tanışma fırsatı elde etti. 1989 senesinde, Marilyn Manson & the Spooky Kids adlı grubu kuran Manson, 1992 senesinde grubun adını kısaltarak bir tek Marilyn Manson haline getirdi. Grup 1994 senesinde Trent Reznor firmasının ilgisini çekmeyi başardı ve aynı yıl grubun ilk albümü Portrait of an American Family piyasaya çıktı.

Marilyn Manson grubunun ilk büyük hiti ise, 1983 tarihindeki Eurythmics şarkısı Sweet Dreams’e yaptıkları cover oldu. 1995 tarihindeki bu şarkıyı 1996 senesinde Antichrist Superstar adlı albüm izledi; grup artık dünya genelinde bir üne sahipti. Grubun çıkarttığı üç albüm, bir tek A.B.D.’de platin plak ödülü kazanmayı başardı.

Kısa sürede haiz olduğu büyük şöhret ile birlikte beyaz perdede de kendisini gösterme şansı gören Manson, ilk olarak 1997 tarihinde, meşhur yönetmen David Lynch’in artık klasikler içinde sayılan yapıtı Lost Highway’de rol aldı. Aralarında Jawbreaker, Bowling for Columbine ve MTV serilerinden Celebrity Deathmach’ın da yer almış olduğu pek oldukca beyazperde ve tv yapımında rol alan Manson, 2007 tarihinde ilk yönetmenlik denemesi olan Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll’u yayınladı.

Marilyn Manson, 2005 senesinde Dita Von Tesse ile evliliğe ilk adımını attı ve de çift 2007 senesinde, şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşandı.

Albümleri

Portrait of an American Family (1994)

Antichrist Superstar (1996)

Mechanical Animals (1998)

Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (2000)

The Golden Age of Grotesque (2003)

Eat Me, Drink Me (2007)

The High End of Low (2009)

Marilyn Manson kimdir

    Müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ozan Doğulu kimdir

Ozan Doğulu kimdir, Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Şarkıcı Kenan Doğulu‘nun da abisidir. 4 yaşındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 yılında ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den önce Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno