Ana Sayfa / Biyografi / Mehmet Ali Yalçındağ kimdir

Mehmet Ali Yalçındağ kimdir

Mehmet Ali Yalçındağ kimdir, Doğan Tüm ortaklık yönetim kurulu üyesi ve Doğan Gösterim Tüm ortaklık başkan vekilidir.Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 senesinde İngiltere‘nin başşehri Londra‘da “American College in London” üniversitesinde tamamlamıştır. Doğan Tüm ortaklık Onursal Başkanı Aydın Doğan‘ın damadıdır.

1990 senesinde Doğan Dış Tecim’te çalışmaya başladı. 1991 senesinde Doğan Tüm ortaklık İcra Komitesi’nde ve 1992 senesinde da Milliyet Gazetesi‘nde genel müdür yardımcısı olarak vazife aldı.

1996 senesinde Doğan Tüm ortaklık’teki medya şirketleri Doğan Gösterim Tüm ortaklık çatısı altında birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine getirildi. 1999 senesinde da Doğan Gösterim Tüm ortaklık’in icra kurulu başkanlığına getirildi.

Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evlidir ve iki evladı vardır.


TÜSİAD
Üyesi olan Mehmet Ali Yalçındağ, Internasyonal Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı olmasının yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği de yapmaktadır.

2012 yılından itibaren Rusya’nın önder arama motoru olan “Yandex Türkiye”nin CEO’sudur.

Doğan Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı tarafınca meydana getirilen bir yazılı izahat ile Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve gösterim politikalarının yönetiminden, Doğan Gösterim İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilerek Doğan Medya Grubu’nun yeni CEO‘su oldu.

Mehmet Ali Yalçındağ kimdir

    Üst düzey yönetici

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Veysel Karani kimdir

Veysel Karani kimdir, Veysel Karani, Hz Muhammed döneminde yaşamasına rağmen onu görememiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno