Ana Sayfa / prodüktör / Mehmet Bozdağ kimdir

Mehmet Bozdağ kimdir

Mehmet Bozdağ kimdir, “Diriliş: Ertuğrul” dizisinin senaristi ve yapımcısıdır.

Mehmet Bozdağ, 1 Ocak 1983 tarihinde Kayseri‘de dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kayseri’de okudu. Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olduktan sonrasında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mehmet Bozdağ, Tekden Film adlı yapım şirketinin Op. Dr Kemal Tekden ile birlikte ortaklarındandır. Halen Tekden Film’in Kurucu Ortağı ve Yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, Tarih çalışmalarına 2004 senesinde Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın ‘Doğumunun Yüzüncü Senesinde Necip Fazıl Kısakürek‘ adlı bir arşiv emek harcaması ile adım atmıştır. 2009 Senesinde Miray Film adlı yapım şirketiyle ‘Kardeş Şehirler’ ve ‘Son Rüya’ adlı TRT belgesellerinde senaristlik yapmıştır.

Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ‘ın üstlendiği senaristliğini Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin’in yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay‘ın yapmış olduğu Diriliş “Ertuğrul” Dizisinde Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi oynarken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Öteki rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut benzer biçimde adlar rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Beyazperde Filmi)
2009 – Kardeş Şehirler (TRT belgeseli)
2009 – Son Rüya (TRT belgeseli)

Yapımcı :
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (TV Dizisi)
2013 – Gönül Hırsızı (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Beyazperde Filmi)

Yapım Ekibi :
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (Proje Tasarım) (TV Dizisi)

Mehmet Bozdağ kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Fuat Güner kimdir

Fuat Güner kimdir, Müzisyen, söz yazarı, besteci. Gerçek adı Aziz Fuat Güner’dir. Mazhar Fuat Özkan’ın Fuat’ı ve gitaristi, üçlünün solo albüm yapan ilk müzisyenidir. MFÖ’yle birlikte imza attıkları büyük başarılar dışında, Dağhan Baydur ve Erdal Kızılçay’la birlikte Beatles şarkılarını doğu enstrümanlarıyla çaldıkları “Beatles Alaturca” çalışmasında yer almış ve Liverpool, İngiltere’de düzenlenen Beatles Festivali’ne de katılıp büyük ilgi görmüştür. Bestelediği birçok önemli ve başarılı film müziği vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno