Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Melis Babadağ kimdir

Melis Babadağ kimdir

Melis Babadağ kimdir, “Kirli Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.

Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana‘da dünyaya gelmiştir. 2001 senesinde Üsküdar Anadolu lisesinden mezun oldu. 2007 senesinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olan oyuncu 2002 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır.

2002 senesinde reklam oyunculuğu yapmayallarında Ayla Algan ve Ergün Demir‘den oyunculuk dersleri aldı.

Melis Babadağ, 2011 – 2013 yılları aralığında “Kirli Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.

2014 senesinde “Yeşil Deniz” adlı dizi filmimizde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Güvenilir Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile birlikte rol aldı.

Bugüne dek Türkiye‘de yapılmış en büyük bütçeli beyaz perde filmlerinden biri olarak dikkat çeken, 25 Aralık 2015 tarihinde gösterime girecek olan “Ertuğrul 1890” adlı beyaz perde filminin yapımcılığını Türkiye tarafında Kültür ve Gezim Bakanlığı, Japonya tarafında ise Ertugrul Film Partners yapım ortağı grubu üstüne alıyor. Uygulayıcı yapımcılığını Japonya‘da TOEI şirketi, Türkiye’de Böcek Yapım’ın gerçekleştirdiği filmimizde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Eli açık, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Seviye ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Oğlan Bizim Kız Bizim (Zeynep) (Beyazperde Filmi)
2015 – Ertuğrul 1890 (Beyazperde Filmi)
2014 – Yeşil Deniz (Zümrüt) (TV Dizisi)
2014 – Mihrap Yerinde (Pelin (Mihrap’ın Kızı)) (TV Dizisi)
2013 – Beni Bu şekilde Sev (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Kirli Yedili (Elçin) (TV Dizisi)
2011 – Beni Unutma (Sevda)(Beyazperde Filmi)
2009 – İncir Reçeli (Duygu)(Kısa Film)
2010 – Geniş Aile (Şevval) (TV Dizisi)
2009 – Cam Kırıkları (Emine) (TV Dizisi)
2009 – Aile Saadeti (Didar) (TV Dizisi)

Melis Babadağ kimdir

    Dizi Oyuncusu

Bu habere de bakabilirisiniz

İpek Yaylacıoğlu kimdir

İpek Yaylacıoğlu kimdir, İpek Yaylacıoğlu, 31 Temmuz 1984 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası Adana‘lı, annesi Karamürsel’li ve babanesi Boşnak’dır. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Nişantaşı Işık lisesinde okudu. Liseyi bitirdikten sonra 2002 yılında girdiği Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümünden 3,5 yılda mezun oldu. Sonra da 2009 yılında Londra‘da şapka tasarımı eğitimi aldı ve diksiyon, grafikerlik ve birçok oyunculuk kursuna gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno