Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Melisa Sözen kimdir

Melisa Sözen kimdir

Melisa Sözen kimdir, Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Sulh isminde bir adam kardeşi vardır. İlkokula Ata Koleji’nde başladı, sadece Lütfü Banat okulundan mezun oldu. Ortaokulu Ata Koleji’nde okudu. Hem de Alev Baymur Bale Okulu’na devam etti. Sahneye ilk kez 14 yaşlarındayken “Yedi Kocalı Hürmüz” müzikalinde çıktı. Orada tanıştığı Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile de 1999 senesinde “Bayanlar Kulübü” adlı ilk tv dizisinde oynadı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Kısmı’nü tamamlamış oldu.

Ayrıca Levent Özdilek onu İrfan Tözüm‘le, Tözüm de Çağan Irmak‘la tanıştırır.

2001 senesinde Çağan Irmak‘ın çekmiş olduğu “Bana Talih Dile” beyazperde filminin seçmelerine giderek seçilmiş ve böylece beyazperde hayatına girmiştir. Birkaç yıl sonrasında 2004 senesinde Çağan Irmak’ın çekmiş olduğu “Çemberimde Gül Oya” dizisi ile geniş kitlelerce tanınmıştır.

3-13 Mart 2005 tarihleri içinde meydana gelen 16. Ankara Film Festivalinin sunuculuğunu yapmış oldu. Burada Yönetmen Derviş Zaim‘le tanıştı. Birkaç ay sonrasında Derviş Zaim onu “Cenneti Beklerken” adlı filmimizde oynattı.

Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde vazife aldı. 2008 yılının yaz sezonunda NTV‘de “Dünyayı Kurtaran Hanım” adlı, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir tv programı sundu. 2009 senesinde Casus Kızlar Her Şey Iyi mi Başladı? filmimizde Clover karakterini seslendirdi. 2011 senesinde Reis adlı dizide oynadı. Görkemli Yüzyıl adlı dizide Nora karakterini canlandırdı. 2013’te Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır.

Melisa Sözen ve Alican Yücesoy, TRT 1’de gösterilen Şubat dizisinde iki sevgiliyi oynarken Dizi aşkı gerçeğe dönüşmüş ve çift temmuz ayında Roma‘da bir otelde düzenlenen mütevazı bir törenle dünya evine girdi.

Melisa Sözen, 31 Temmuz 2013 tarihinde tiyatro oyuncusu Alican Yücesoy ile evliliğe ilk adımını attı. Evliliklerinin beşinci ayında boşanma sonucu aldı.

Ödülleri:
2008 – İsmail Dümbüllü Ödülleri, En İyi Hanım TV Oyuncusu, Bıçak Sırtı
2010 – 4. Yeşilçam Ödülleri, En İyi Destek Hanım Oyuncu, Av Mevsimi

Filmleri ve Dizileri :
2001 – Bana Talih Dile
2003 – Okul
2003 – Şarkılar Seni Söyler
2004 – Yitik Aşklar
2004 – Çemberimde Gül Oya
2004 – O Şimdi Mahkum
2005 – Cenneti Beklerken
2005 – Deli Mavi / İşte Öyleki Bir Şey
2006 – Eve Giden Yol 1914
2006 – Azap Yolu
2006 – Kabuslar Evi: Seni Beklerken
2007 – Bıçak Sırtı
2009 – Bir Bulut Olsam
2009 – Totally Spies: Casus Kızlar
2010 – Av Mevsimi
2010 – Güneydoğu’dan Öyküler Ilkin Vatan
2011 – Reis
2012 – Görkemli Yüzyıl
2012 – Pazarları Asla Sevmem
2012 – Şubat
2013 – Kış Uykusu

Melisa Sözen kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

Beyaz perde

    Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno