Ana Sayfa / fotoğrafçı / Mert Alaş kimdir

Mert Alaş kimdir

Mert Alaş kimdir, Londra‘da yaşayan Mert Alaş, ortağı Marcus Pigott‘la beraber dünyanın en iyi moda fotoğrafçıları arasındalar.

Mert Alaş, 21 Şubat 1971 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Babası Hava Kuvvetlerinde pilot, anası ise mankendir. 1993 senesinde dil eğitimi için gittiği İngiltere, Londra’ya gitti. Bu sırada 1994 senesinde İngiltere’de moda tasarımcısı Alexander McQueen ve ortağı Marcus Piggott ile tanıştı.

Mert Alaş, Marcus Piggott ile tanıştıktan sonrasında beraber çalışmaya başladılar. İlk çekimlerini Dazed&Confused‘a meydana getiren ikili bugün dünyanın en mühim fotoğraf ajanslarından Art Partner tarafınca temsil ediliyor. Madonna‘dan Lady Gaga‘ya, Kate Moss‘tan Daria Werbowy‘a çalışmadıkları meşhur, imza atmadıkları prestijli mecmua ve kampanya yok. Vogue Türkiye’nin de birinci yıldönümünde Gisele Bündchen, ikinci yıldönümünde ise Angelina Jolie ile kapak çekimi gerçekleştirdiler.

Dünyaca meşhur sanatçılarla çalışmışlardır. Bu sanatçıların içinde Justin Bieber, Lady Gaga, Shakira, Jennifer Lopez, Barbara Palvin, Madonna, Kylie Minogue, Kate Moss, Adele Laurie Blue Adkins, Miley Cyrus, Gisele Bündchen ve Victoria Beckham da vardır. Ek olarak Vogue, Calvin Klein, Gucci, Interview, W şeklinde markalarla da çalışmıştır.

Mert Alaş, Madonna, Miley Cyrus, Kim Kardashian ve Kate Moss şeklinde isimlerle yakın dost.

Mert Alaş kimdir

    Fotoğrafçı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yıldız Moran kimdir

Yıldız Moran kimdir, Türk fotoğrafının akademik eğitim almış ve profesyonel anlamdaki ilk kadın fotoğrafçısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno