Ana Sayfa / Biyografi / mimar / Mete Sözer kimdir

Mete Sözer kimdir

Mete Sözer kimdir, 2015 senesinde “Ve Panayır Köyden Gider” filmini yapmış oldu.

Mete Sözer, 1971 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. İsviçre, Zürih‘de Mimarlık eğitimi aldı. 15 yıl mimarlık yapmış oldu. Peşinden Los Angeles‘e taşınıp, (UCLA) Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles’de beyaz perde eğitimi aldı.

15 senelik mimarlık hayatından sonrasında 2013 amaya karar verip “Yitik” kısa filmini yapıyor. Los Angeles‘de yaşayan Mete Sözer, o dönem Türkiye‘ye tatile geldi ve Fethiye’de bir otelde odadan çıkmadan bu hikayeyi yazdı.

Mete Sözer, 2013 senesinde senaristliğini yazdığı ve yönettiği 14 dakikalık “Yitik” adlı kısa filmimizde Özge Özpirinçci ve Eşref Kolçak oynadı.

Bu film yurt haricinde birçok internasyonal festivalde Meksika, Costa Rica, Avustralya, İtalya, ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Endonezya şeklinde birçok ülkeden 24 ödül aldı. Özge Özpirinçci ve Eşref Kolçak da En İyi Oyuncu ödülleri aldılar.

2015 senesinde yönetmenliğini Mete Sözer‘in yapmış olduğu “Ve Panayır Köyden Gider” adlı beyaz perde filmimizde Engin Altan Düzyatan, İlyas Salman, Cem Davran, Meral Çetinkaya, Açelya Devrim Yılhan, Ercüment Balakoğlu oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Beyaz perde Filmi)
2014 – Saçmalık (Kısa Film)
2013 – Yitik (2) (Kısa Film)

Senaryo :
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Beyaz perde Filmi)
2013 – Yitik (2) (Kısa Film) (Beyaz perde Filmi)

Yapımcı :
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Beyaz perde Filmi)

Mete Sözer kimdir

    Mimar, Senarist, Yönetmen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Burçak Tuncer kimdir

Burçak Tuncer kimdir, Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!