Ana Sayfa / Sinema Oyuncusu / Mila Kunis kimdir

Mila Kunis kimdir

Mila Kunis kimdir, Ukrayna doğumlu, Yahudi asıllı A.B.D.]’li oyuncu. Forgetting Sarah Marshall, Max Payne, Book of Eli benzer biçimde başarı göstermiş filmlerde rol almasının yanı sıra, Family Guy adlı animasyon serisinde Meg Griffin karakterini seslendirmiştir.

Mila Kunis, 14 Ağustos, 1983 tarihinde, Yahudi asıllı bir ailenin ikinci evladı olarak, Chernivtsi, Ukrayna’da dünyaya geldi. Babası Mark Kunis mühendis, anası Elvira Kunis ise fizik öğretmeni olarak çalışan oyuncunun, kendisinden birkaç yaş büyük bir de abisi vardı. Ailesi ile birlikte 1991 senesinde Kaliforniya, A.B.D.’ye taşınan genç yıldız, Hubert Howe Bancroft ortaokulundan ve Fairfax Senior lisesinden mezun olmasının arkasından Loyola Marymount Universitesi’ne kayıt oldu.

Hemen hemen ilkokula giderken oyunculuk dersleri almaya başlamış olan Kunis, Beverly Hills Stüdyoları’ndaki oyunculuk kurslarına devam ederken, bir taraftan da Barbie, Payless benzer biçimde küçüklere yönelik ürünler üreten firmaların T.V. reklamlarında rol alıyordu. Oyunculuk eğitimi almış olduğu yıllarda, halen menejerliğini yürütmekte olan Susan Curtis ile tanıştı.

İlk beyaz perde deneyimini, 1995 yapımı Make a Wish, Molly adlı filmdeki Melinda karakteri ile gerçekleştiren Kunis, 90’lı yılların sonunda Santa with Muscles, Honey, Piranas benzer biçimde pek oldukça beyaz perde filmimizde yan rollerde rol aldı ve aralarında Baywatch, 7th Heaven, Walker, Texas Ranger’ın da yer almış olduğu T.V. dizilerinde konuk oyuncu olarak görüldü.

2000 senesinde, dünyaca meşhur animasyon serisi Family Guy’ın ana karakterlerinden birisi olan Meg Griffin için oluşturulan seçmelere katılan Kunis, seçmeleri kazanarak dizinin ilk sezonu süresince Meg karakterini seslendirmiş olan Lacey Chabert’in yerine dizinin ekibine alındı. Genç oyuncu ek olarak Family Guy’ın 2005 yapımı beyaz perde filmi olan Stewie Griffin: The Untold Story’nin de seslendirme kadrosunda yer aldı.

Uzun senelerdir beyaz perde ve T.V. sektöründe bulunsa da, Mila Kunis’in kariyeri, sadece 2008 senesinde yükselişe geçebildi. How I Met Your Mother dizisinin başrol oyuncularından Jason Segel’le birlikte başrollerini paylaşmış olduğu Forgettin Sarah Marshall ile izleyici ve eleştirmenlerden tam not alırken, Teen Choice Ödülleri’nde En İyi Hanım Oyuncu talibi olarak yayınlandı. Genç aktristin 2008 senesinde rol almış olduğu ikinci film ise, başrollerini Mark Wahlberg ile paylaşmış olduğu ve aynı adı taşıyan meşhur bilgisayar oyunundan uyarlanmış olan Max Payne oldu.

2009 senesinde, Ben Affleck ve Jason Bateman ile birlikte, güldürü türündeki bir yapım olan Extract’ın kadrosunda yer edinen Kunis, aynı senenin sonlarında çekimi tamamlanan ve 2010 yılının Şubat ayında gösterime giren, başrollerini Denzel Washington ile paylaşmış olduğu The Book of Eli (Tanrı’nın Kitabı) adlı post-apokaliptik bilimkurgu filmimizde Solara karakterini canlandırdı.

2009 senesinde, Maxim dergisi tarafınca oluşturulan Hot 100 sıralamasında 5. sırayı alan güzel oyuncu, 2008 senesinde, meşhur teknoloji kültürü sitesi Wired.com tarafınca En Çekici Geek seçildi.

Mila Kunis, 2002 yılından bu yana, oyuncu Macaulay Cuckin ile birlikte.

Mila Kunis kimdir

Beyaz perde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Oscar Isaac kimdir

Oscar Isaac kimdir, 2013 yılıda “Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle” filmindeki rolü ile tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno