Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Müfit Can Saçıntı kimdir

Müfit Can Saçıntı kimdir

Müfit Can Saçıntı kimdir, Müfit Can Saçıntı, 5 Mart 1968 tarihinde Çorum, Sungurlu’da dünyaya gelmiştir. Babasının astsubay olması ve tayinleri dolayısı ile ilkokulu 7 ayrı okulda, Ortaokulu Doğubeyazıt‘ta, liseyi İstanbul Kartal’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinin Basın Gösterim Yüksek okulunu son sınıfta TRT‘te çalışmaya başlayınca okulu terketti. Daha okurken, “Yarın”, “Genç İnsan”, “Otomobil”, “Boom Müzik” benzer biçimde dergilerde çalıştı. İstanbul Kartal’da eski bir kayıkhaneyi Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’na çevirdi. İlk oyunları “Gadot geldi” olmuştu. Senaristliğe 1990 senesinde Levent Kırca‘nın yanında başladı. On yıl Levent Kırca’nın Olacak O denli skeçlerinde yazar kadrosunda yer aldı.

1993 senesinde Atv‘nin kuruluşunda development bölümünde çalıştı. Onat Kutlar‘ın isteği üstüne “Geldiler” adlı tv-gerilim senaristliği yazdı. Onat Kutlar‘la devam etmek isterdi; ölüm engel oldu.

Televizyonlarda ilkin 1996 senesinde Kanal 6’da sonrasında 2002 senesinde Kanaltürk‘te “Aranan Adam” isminde bir gırgır programı yapmış oldu.

Beyazperde ve dizi senaryolarının haricinde, zihni sinir projeleri, şakamera, şakkadanak benzer biçimde yapımlarda metin yazarlığı ve yönetmenlik yapmış oldu.

Senaryosuna imza attığı tv yapımlarından bazıları: olacak o denli, şakamera, yakaladık şakaladık, geldiler,walt disney club, zihni sinir proceleri, biz boşanıyoruz, şöhretler kebapçısı, aranan adam.

2014 senesinde Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yapmış olduğu, senaristliğini Birol Itimat‘in yazıya döktüğü “Mandıra Filozofu” adlı filmimizde başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin ve Ayda Aksel paylaştı.

Müfit Can Saçıntı, Çiğdem hanım ile evlidir. Duru (d.2005) isminde bir kızı vardır.

Yönetmenlik Yapmış olduğu Filmler :
2014 – Mandıra Filozofu
2013 – Doksanlar
2011 – 2014 – Seksenler

Tiyatro Oyunları:
Keloğlan He-Man’e Karşı
Hangi Yüzle

Üç Baba Hasan

Diğeri Türkiye

Oyunculuk Yapmış olduğu Filmler :
2014 – Mandıra Filozofu
2010 – 2012 – Çocuklar Duymasın
2011 – Seksenler
1997 – Kuşatma Altında Aşk

Senaristliğini Yazdığı Filmler :
2013 – Çocuklar Duymasın
2011 – 2012 – Arka Sıradakiler
2012 – Varlıklı Kız Fukara Oğlan
2010 – Bana Bunlarla Gel
2007 – Yaşam Apartmanı
2005 – Emret Komutanım
2004 – Biz Boşanıyoruz
2004 – Şöhretler Kebapçısı
2002 – Şeytan Bunun Neresinde
2001 – Son
1998 – Güldüren Çekicilik

Müfit Can Saçıntı kimdir

    • Senarist,

Beyazperde

    Oyuncusu, Yönetmen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno