Ana Sayfa / prens / Muhammed bin Salman kimdir

Muhammed bin Salman kimdir

Muhammed bin Salman kimdir, Suudi Arabistan, İkinci Başbakan Yardımcısı, Suudi Arabistan Müdafa Bakanı ve hem de ikinci Veliaht Prensidir.

Muhammed bin Salman, 24 Temmuz 1980 tarihinde Cidde‘de dünyaya gelmiştir. Babası Suudi Arabistan kralı Salman Bin Abdülaziz, anası ise babasının üçüncü eşi Fahda binti Falah bin Sultan Al Hithalayn’dır. Muhammed bin Salman, Riyad‘daki Kral Suud Üniversitesi Hukuk fakültesinden ikincilikle mezun olmuştur.

Muhammed bin Salman, üniversiteden mezun olduktan sonrasında Kraliyet işlerinde emek harcamadan ilkin hususi sektörde birkaç yıl çalıştı.

15 Aralık 2009 tarihinde Riyad valisi olan babasının hususi danışmanı olarak çalışmaya başladı.

23 Ocak 2015 tarihinde Suudi Arabistan kralı Abdullah bin Abdülaziz ölünce veliaht prens olarak Kraliyet divanı tarafınca babası Salman Bin Abdülaziz kral diye deklare edildi. Veliahtı olarak da Mukrin bin Abdülaziz olduğu deklare etti. Sadece, Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz tarafınca 29 Nisan 2015 tarihinde Veliaht Prens olarak Muhammed bin Nayif atandı. İkinci Veliaht Prens olarak Muhammed bin Salman atandı.

Bununla birlikte 23 Ocak 2015 tarihinde Kraliyet Divanı Başkanı ve Suudi Arabistan Müdafa Bakanı olarak göreve getirildi.

Muhammed bin Salman, Sara bint Mashoor bin Abdulaziz Al Saud ile evlidir.

Muhammed bin Salman kimdir

    Prens

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno