Ana Sayfa / iş adamı / Muharrem Kayhan kimdir

Muharrem Kayhan kimdir

Muharrem Kayhan kimdir, Söktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Muharrem Kayhan, 1955 senesinde İzmir‘de dünyaya gelmiştir. Tam adı Muharrem Hilmi Kayhan’dır. Güvenilir Hilmi Kayhan isminde kardeşi vardır. St Joseph ve Robert Kolej‘deki orta öğretiminden sonrasında Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 1976 senesinde mezun oldu. MBA derecesini Cornell Üniversitesi‘nden 1978 senesinde almıştır.

Tekstil ve ziraat sektöründe etkinlik gösteren Söktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Söktaş Tekstil Sanayinde en büyük gömleklik kumaş üreticilerinden biri olup; Armani, Versace, Prada, Gucci, Burberry, Dolce & Gabbana, Ermenegildo Zegna, Façonnable, Hennes&Mauritz, Hugo Boss, Paul Smith, Ted Baker, Thomas Pink, Zara”şeklinde moda devleri için kumaş üretiyor.

Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Tekstil İşverenler Sendikaları, Ege Bölgesi Endüstri Odası’nın yönetim kurullarında vazife yapmıştır.

1997-1998 yılları aralığında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak vazife yapmış oldu. 2001 Ocak ayında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı seçildi. 2005 yılından bu yana TÜSİAD Onursal Başkanıdır.

Muharrem Kayhan, Robert Kolej Mütevelli Heyeti ve İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı yönetim kurulunda vazife yapmaktadır. 2009 senesinde kendisine TBMM Üstün Hizmet Ödülü verildi.

Muharrem Kayhan, 2003 yılından itibaren İspanya‘nın İzmir Fahri Konsolosu’dur.

İlgi alanları arkeoloji ve nümizmatikdir. Evlidir ve iki evladı vardır.

Muharrem Kayhan kimdir

    İş adamı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno