Ana Sayfa / besteci / Murat Evgin kimdir

Murat Evgin kimdir

Murat Evgin kimdir, Murat Evgin, 5 Kasım 1977 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Annrkıcı olan Erol Evgin‘dir. İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini İstek Vakfı Hususi Belde Lisesi’nde yapmış oldu. Üniversiteyi eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV – Beyazperde bölümünde ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde okudu. yüksek lisans eğitimini de Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde tamamladı.

Murat Evgin, daha ilkin öğrenciliği esnasında arkadaşları ile çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 senesinde ilk kez AKM‘ de babası Erol Evgin‘in 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak ustalaşmış müzik hayatına başladı.

1992 senesinde ve 1996 senesinde İngiltere‘de, 1993 senesinde da ABD‘da müzik çalışmalarını sürdürdü. 1999 yılından bu yana Türkiye, Almanya ve ABD’de toplam 500’ün üstünde konser verdi.

1999 senesinde “Beni Ellere Verdin” adlı ilk albümünü çıkardı. 2005 senesinde çıkardığı “Dün Bugün Yarın” adlı 3. albümündeki şehit şarkısının klibinde Hülya Koçyiğit şehit anası rolünü oynadı. Şarkının telif haklarından elde edilmiş tüm gelir Mehmetçik Vakfı‘na bağışlandı.

2008 senesinde “Bambaşka Bir Kent” albümünü yayınladı. Bu albümde Pelin Batu ile oynadığı Mektup klibi öne çıkan çalışmasıydı. PTT 168.müessese yıldönümünü Mektup şarkısı ile kutladı.

2010 senesinde suça itilen çocuklar yararına “Ümit Yolcuları” isminde teklisini yayınladı. Şarkı suça itilen bir çocuğun duygularını Onun ağzından konu alıyor. Aynı yıl Yıldız TV‘de gösterilen “Ümit Yolcuları” (Yapımcı: Türker İnanoğlu, Oyuncular : Yetkin Dikinciler, Zuhal Olcay, Sedef Avcı) dizisinin müziklerine imza attı.

Murat Evgin, 2011 senesinde konuk oyuncu olarak “Tövbeler Tövbesi” mahir’in (Cemal Toktaş) pelin’e (Tuba Ünsal)yapacağı serenat için destek oldu.

2012 senesinde en oldukça ilgi gören dizi müziği albümlerinden önde gelen “Arka Sokaklar Dizi Müzikleri” albümünü yayımlayan Murat Evgin albümde dizi için yapmış olduğu 250’nin üstünde eserden 43 tanesine yer verdi.

Murat Evgin, ortalama 3 senedir beraber olduğu Elif Kuşçulu ile 19 Mayıs 2007 tarihinde evliliğe ilk adımını attı. Genç çiftin nikah şahitliklerini ise Türker İnanoğlu ile Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu yapmış oldu. Erem Erol (d.2015) isminde bir oğlu vardır.

Albümleri :
1999 – Beni Ellere Verdin
2003 – İnan Bana
2005 – Dün Bugün Yarın
2008 – Bambaşka Bir Kent
2010 – Ümit Yolcuları – Bir Hikayem Var Benim
2011 – Bugün Evlenmişsin (Single)
2012 – Arka Sokaklar Dizi Müzikleri
2013 – Ölümsüz (Single)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2011 – Tövbeler Tövbesi (Murat Evgin) (TV Dizisi)
2009 – Mezuniyet (Beyazperde Filmi)

Müziklerini yapmış olduğu Tv dizileri :
2013 – Bizim Okul (TV Dizisi)
2010 – Ümit Yolcuları (TV Dizisi)
2008 – Ayışığı (TV Dizisi)
2006 – Aura (Beyazperde Filmi)
2006 – 2014 – Arka Sokaklar (TV Dizisi)
2006 – Çömez Cadı (TV Dizisi)
2005 – Haylaz Babam (TV Dizisi)
2005 – Deli Mavi / İşte Öyleki Bir Şey (TV Filmi)
2004 – Çocuğun Var Derdin Var (TV Dizisi)
2004 – Sahra (TV Dizisi)

Müzik ekibi :
2006 – Çömez Cadı (Jenerik Müziği) (TV Dizisi)

Murat Evgin kimdir

    • besteci,

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Aleyna Tilki kimdir

Aleyna Tilki kimdir, Aleyna Tilki, Türk şarkıcı. Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno