Ana Sayfa / sinema-yönetmen / Murat Saraçoğlu kimdir

Murat Saraçoğlu kimdir

Murat Saraçoğlu kimdir, Murat Saraçoğlu, 1970 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir.İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV bölümünü tamamladı. Uzun seneler asistanlık ve destek yönetmenlik yaptıktan sonrasında yönetmenliğe geçerek tv dizileri çekmeye başladı. Çeşitli reklam filmleri yönetti.

Baş rollerde Özge Özberk, Cansel Elçin, Burak Sergen ‘in oynadığı İlk beyaz perde filmini “120”yi Özhan Eren ile birlikte 2008 senesinde çekti. Gene aynı yıl senaristliğini Sırrı Süreyya Önder‘in yazdığı başrollerinde Altan Erkekli, Demet Akbağ, Özgü Namal, İpek Tuzcuoğlu, Sarp Apak ve Sezin Akbaşoğulları benzer biçimde oyuncuların rol almış olduğu “O..Evlatları” filmini çekti.

Yazdığı hikayeler, Varlık, Edebiyat ve Eleştiri benzer biçimde dergilerde gösterildi. 1999 senesinde Yaşar Nabi Nayır hikâye armağanını kazanmıştır.

2009 senesinde 3. Filmi olan “Deli Deli Olma” filmini çekti. Bu filmimizde Tarık Akan, Zuhal Topal , Şerif Sezer, Korel Cezayirli, Levent Tülek benzer biçimde oyuncular oynadı.
2011 senesinde Orhan Kemal‘in romanından uyarlanan “72.Koğuş” adlı filmimizde Murat Saraçoğlu yönetmenlik yaparken başrollerde Kerem Alışık, Yavuz Bingöl, Hülya Avşar, Songül Öden, Civan Canova, Bülent Şakrak benzer biçimde oyuncular oynadı.
2013 senesinde “Karagül” dizisinin çekimlerine başladı. Başrollerinde Ece Uslu, Yavuz Bingöl, Mesut Akusta ve Hilal Altınbilek‘in olduğu Özcan Deniz‘in konuk başrol oyuncusu olduğu bu diziyi de Murat Saraçoğlu yönetmektedir.

Ödülleri :
2011 – 16.Nürnberg Türkiye/Almanya Film Festivali – Halk Jürisi Ödülü (72. Koğuş)

Kitapları :
2002 – Salacak-Harem

Film ve Dizileri Yönetmen Olarak :
2013 – Karagül (Dizi)
2011 – Yangın Var (Beyazperde)
2011 – 72.Koğuş (Beyazperde)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Beyazperde)
2010 – Hanımeli Sokağı (Dizi)
2009 – Deli Deli Olma (Beyazperde)
2008 – O.. Evlatları ( Beyazperde)
2008 – Geç Gelen Bahar (Dizi)
2008 – 120 (Beyazperde)
2007 – İki Yabancı (Dizi)
2007 – Tamamlanmamış Etek (Dizi)
2006 – Memleket Hikayeleri – Memleket Hikayeleri – Allı Zeynebim (TV Filmi )
2005 – Memleket Hikayeleri – Molla Ahmed (TV Filmi )
2005 – Kulun Düştü İsyana (TV Filmi )
2005 – Yanık Koza (Dizi)
2005 – Kayıtdışı (Dizi)
2005 – Alev ateş Topraklar (Dizi)
2004 – Şakir Efendi (TV Filmi )
2004 – Şubat Soğuğu (Dizi)
2004 – Son Yaprak (Dizi)
2004 – Celal Oğlan (TV Filmi )
2003 – Sınırı olan Aşk (Dizi)
2003 – Hekimoğlu (Dizi)
2002 – Sevgi Ana (Dizi)
1995 – Çiçek Taksi (Dizi)

Murat Saraçoğlu kimdir

    Yönetmen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Matthew Vaughn kimdir

Matthew Vaughn kimdir, Matthew Vaughn, 7 Mart 1971 tarihinde Londra, İngiltere‘de doğmuştur. Tam adı Matthew Allard Robert Vaughn’dır. Annesi Kathy Ceaton’dır. Annesinin 1969-1971 yıllarında sinema oyuncusu Robert Vaughn ile ilişkisinden Matthew’in doğduğunu düşündüğünden oğlunun adını Matthew Vaughn olarak koymuş ancak seneler sonra babalık soruşturmasında DNA testlerinden doğru olmadığı anlaşılmış ve gerçek babasının George Albert Harley de Vere Drummond olduğu anlaşılmıştır. Matthew Vaughn, Buckingham’daki Stowe Okulu’nda eğitim gördü. Üniversiteye başlamadan önce Hard Rock Cafe turuyla dünyayı dolaştı. Los Angeles‘a geldikten sonra bir yönetmenin asistanlığını yapmaya başladı. Daha sonra Londra’ya döndü ve antropoloji ve antik tarih dersi veren University College London’da okudu. Birkaç hafta sonra ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno